• In English
 • Групу поранених бійців АТО зі Львова відправлять на реабілітацію до Угорщини
  опубліковано 28 квітня 2016 року о 11:14

  «Медичний персонал 66 мобільного госпіталю, який є структурним підрозділом Військово-медичного клінічного Центру Західного регіону безпосередньо в зоні АТО надає на передовій кваліфіковану допомогу з елементами спеціальної. Окрім воїнів АТО, ми надали амбулаторне лікування понад 3500 місцевим мешканцям. Прийняли та провели евакуацію різними способами близько 3 тисяч поранених та травмованих бійців. Зробили близько 1250 оперативних втручань, з яких понад 300 складних». Про це на брифінгу у Львові повідомив начальник ВМКЦ Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда.

  У самому Львові, у військово-медичній установі за перший квартал 2016 року було проліковано понад 5 тисяч осіб, включаючи учасників АТО, ветеранів та військовослужбовців, а також інших категорій осіб, які мають на це право.

  Водночас на базі Центру тривають заходи із оновлення матеріальної та лікувальної бази. Упродовж 2016 року в госпіталі планують відкрити кабінет ерготерапії. На даний момент вже завезено необхідне обладнання та розпочато його монтаж. До літа планують запустити в дію майстерню з ремонту й підгонки індивідуальних візків для пацієнтів, а також відкрити створену клініку психіатрії. Відкрити клініку лабораторної діагностики, яка допоможе у ранньому виявленні захворювання на гепатити В та С. До того ж в Мукачівському військовому госпіталі розпочне роботу відділення неврології.

  «Наші можливості не безмежні, тому окремо хотів подякувати волонтерам за роботу, яку вони проводять і допомогу. Нещодавно, відомий співак Святослав Вакарчук передав госпіталю унікальне обладнання, яке може виявляти інородці предмети у людському тілі. Обладнання вже використовується для лікування бійців АТО під час хірургічних операцій», – додав полковник медслужби Іван Гайда.

  Зі слів військових медиків, госпіталь постійно потребує оновлення обладнання. Відтак цього року за рахунок централізованого постачання буде оновлено рентгенкабінети. Військові лікарі мають бажання отримати також для лікування потребуючих наркозно-дихальну апаратуру, діагностичне, ендоскопічне обладнання та устаткування для операційних. Це потреби першої необхідності.

  У планах також і розвиток інфраструктури. Зокрема, планується створити план візуалізації військового містечка ВМКЦ ЗР. Якщо план буде затверджено і буде виготовлено проектну документацію, у планах – добудова існуючих корпусів лікувальної установи, а також створення вертолітного майданчика для роботи медичної евакуації.

  Військовий госпіталь у Львові визначений як провідна лікувальна військова установа, яка опікується пацієнтами зі спинальними травмами. Провідний хірург ВМКЦ ЗР полковник медслужби Іван Богдан розповів, що за І квартал у госпіталі прооперовано близько 200 поранених. 150 операцій мали відновлювальний характер.

  «Наша робота умовно поділяється на три етапи. Перший – відновно-реконструкційна хірургія, тобто відновлення втрачених функцій. Далі – фізична реабілітація. І завершально – психологічна реабілітація пацієнтів, – зазначив полковник медслужби Іван Богдан.

  Також головний хірург установи повідомив, що незабаром п’ять військовослужбовців, які отримали поранення в АТО, відправляться на лікування в Угорщину. Кошти на цю програму, яка розрахована на тривалий час, виділило НАТО та ЗС Угорщини. Разом із пораненими виїде група лікарів, яка перейматиме досвід європейських колег.

  Окремо зупинилися на потребах у протезуванні. Зараз на лікуванні у госпіталі очікують на протезування кінцівок чотири особи, серед яких двоє є учасниками АТО.

  Наприкінці зустрічі журналісти відвідали реабілітаційне відділення госпіталю та поспілкувались із пацієнтами.