• In English
 • Цьогоріч Уряд виділив для придбання житла учасникам АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, майже 64 млн. грн.
  опубліковано 29 березня 2016 року о 15:56

  Цьогоріч Уряд виділив для придбання житла учасникам антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, майже 64 млн. грн. Торік за цією програмою закуплено 48 квартир. Про це повідомив Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів України 29 березня.

  «На поточний рік Уряд виділив майже 64 млн. грн. на придбання квартир для учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок. Цієї суми достатньо», - наголосив Артур Дерев’янко, додавши, що минулого року закуплено 48 квартир для учасників АТО, які втратили нижні кінцівки. «Всі хто став і був на квартирному обліку – всі забезпечені житлом», - підкреслив він.

  Голова Служби відзначив, що кошти на житло для учасників АТО, які стоять на обліку, за перший квартал цього року вже перераховані до регіонів.

  Єдиною проблемою на сьогодні з даного питання, за його словами, є «неінформованість осіб, які можуть стати на квартирну чергу і подеколи зволікання місцевих органів влади, які не ставлять хлопців на облік, яким держава надає можливість мати 20,5 кв. м, а вони вважають, що 7 м достатньо».

  Артур Дерев’янко наголосив, що Служба контролює, щоб бійці отримували гарантоване державою житло з відповідними умовами: «щоб квартири закуповувалися ті, які введені в експлуатацію, щоб це житло було на нижньому поверсі, щоб був пандус, або хоча б ліфт».

  За його словами, торік  відпротезовано в Україні 160 учасників АТО, 11 –  засобами підвищеної функціональності за кордоном.

  Голова Служби повідомив, що створено єдиний державний реєстр учасників антитерористичної операції, і на сьогодні 198 тис. 862 особам надано статус учасників бойових дій.

  Крім того, як відзначив Артур Дерев’янко, працює програма соціально-професійної адаптації учасників АТО, головною вимогою якої є отримання повноцінної професії та можливості працевлаштування. Торік за цією програмою навчання здобули 2 458 учасників АТО.

  Також реалізується програма щодо психологічної реабілітації учасників АТО. Загалом по країні психологічну реабілітацію пройшло 22 тис. бійців. «Ми активно співпрацюємо з волонтерськими організаціями, і з психологами, і з силовими структурами, щоб ця програма, запрацювала в усіх куточках нашої країни. Щоб дійшов психолог або працівник соціальної служби до кожного хлопця, який знаходиться у найвіддаленішому селі, особливу увагу приділяючи тим, хто повернувся з полону», - підкреслив Артур Дерев’янко.