• In English
 • Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник створюється для збереження природних комплексів Полісся
  опубліковано 02 березня 2016 року о 09:23

  Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник створюється для збереження природних комплексів Полісся та згодом може стати частиною транскордонного  українсько-білоруського біосферного резервату загальною площею близько 500 тис. га. Про це повідомила на брифінгу в Будинку Уряду в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська.

  «Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник створюється з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар’єрної функції Чорнобильської зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, стабілізації гідрологічного режиму та реабілітації територій, забруднених радіонуклідами, організації та проведення міжнародних наукових досліджень», - повідомила Ганна Вронська.

  В.о. Міністра екології та природних ресурсів України повідомила, що основними завданнями Чорнобильського біосферного заповідника є забезпечення комплексного збереження унікальної природної території, яка утворилася за період обмеженого доступу до території Чорнобильської зони відчуження і безумовного (обов’язково) відселення. Об’єднавши частину підприємств, які функціонують в Зоні на цей час, в одну організаційну структуру, вдасться забезпечити здійснення протипожежних заходів, догляд за лісом, протипаводкові заходи, охорону природно-заповідного фонду, виконання окремих програм, направлених на відновлення природних екосистем тощо.

  Ганна Вронська, повідомила, що до складу біосферного заповідника пропонується включити 226964,7 гектара земель Чорнобильської зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення. Межі Чорнобильської зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення при створенні та функціонуванні ЧБЗ змінюватися не будуть.

  До складу біосферного заповідника не заплановано включити 10-кілометрову зону, території, на яких розташовані промисловий майданчик ДСП «Чорнобильська АЕС», комплекс «Вектор», ПЗРВ «Буряківка», «ІІІ черга ЧАЕС», «Підлісний» та інші виробничі об’єкти, транспортні шляхи.

  «Подальша міжнародна перспектива - створення в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» транскордонного  українсько-білоруського біосферного резервату загальною площею близько 500 тис. га з включенням до його складу, окрім створюваного у Київській області Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, природного заповідника «Древлянський» (Житомирська область) та Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (Республіка Білорусь)», - зазначила Ганна Вронська, відповідаючи на запитання  журналістів.