• In English
 • Олексій Павленко: Україна готова скористатися досвідом Польщі в агросекторі
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 17:15

  Однією із найбільш дружніх країн, яка надає Україні політичну, економічну та гуманітарну підтримку і виявляє готовність всебічно сприяти розвитку партнерських відносин у агросекторі, є Республіка Польща. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації в інтернет-виданні «Агравері».

  «Наразі Польща належить до ТОП-10 країн за усіма показниками зовнішньоторговельних відносин у сфері АПК з Україною.  Так, за 12 місяців 2015 року Польща посіла 6 місце у ТОП-10 країн за часткою аграрного товарообігу з Україною із показником 4.3% ($796.6 млн.)», - повідомив Міністр.

  Загалом Україна експортувала до Польщі аграрної продукції на суму $477.5 млн., а імпортувала на суму $319.1 млн. Сальдо зовнішньої торгівлі у АПК між країнами є позитивним та склало $158.4 млн.

  Найбільш експортованими товарними позиціями до Польщі стали залишки і відходи харчової промисловості ($91.7 млн.), соки - $71.3 млн., матеріали рослинного походження ($54.8 млн.), олія - $45.5 млн., насіння олійних культур - $53 млн. До основних статей імпорту польської аграрної продукції до України належать м'ясо та субпродукти ($45.7 млн.), шкіра ВРХ, овець та ягнят ($36.7 млн.), залишки та відходи харчової промисловості ($32 млн.), продукти переробки овочів та плодів ($27.8 млн.), плоди, горіхи та цедра ($24.8 млн.).

  За словами голови відомства, українська продукція, володіючи високими показниками якості та користуючись попитом у понад 190 країнах світу, має значний експортний потенціал на сусідньому європейському ринку.

  «Проте для українського агросектору важливим є не лише торговельне співробітництво із Польщею. Успішний досвід євроінтеграції, реформування та адаптації польського АПК до норм, стандартів та механізмів роботи ЄС є для нас зразком для наслідування. Досвід Польщі є саме тим прикладом, який допоможе агросектору України розкрити свої можливості на повну», - наголосив Олексій Павленко.