• In English
 • Міненерговугілля опрацьовує можливість щодо відкриття експорту електроенергії у Білорусь та Молдову
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 16:34

  Важливість експорту електроенергії пов’язана насамперед зі зниженням споживання електроенергії на внутрішньому ринку України. Про це повідомив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік під час круглого столу, що відбувся в Українському кризовому медіа-центрі 16 лютого 2016 року. Він нагадав, що споживання електроенергії в Україні скоротилося на 12-15%. При цьому спостерігається значний провал споживання електроенергії у нічні години. «Різниця між об’ємом споживання за потужністю вночі і вдень сягає 7 мільйонів кВт. Ця різниця, цей нічний провал, змушує розвантажувати у тому числі й атомну енергії», – зауважив він.

  Оскільки АЕС можуть працювати тільки за рівним графіком протягом доби, нічний провал диктує максимальний рівень завантаженості атомних електростанцій, зазначив заступник Міністра. За словами Олександра Светеліка, нині запаси вугілля на складах є достатніми, і складають більше 2,7 мільйонів тонн. Таким чином, запаси палива достатні для завантаженості енергосистеми і експерти шукають шляхи заміщення втрати споживання електроенергії. «Коли ми починали зиму, ми обмежили експорт максимально», - зазначив він та повідомив, що у березні Міненерговугілля має намір відкрити експортний потенціал у Білорусію та Молдову. «Важко сказати, що вийде, бо ціна у нас на ринку достатньо висока, там попит на більш низьку ціну», – розповів Олександр Светелік.

  Cергій Чех,  радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України, звернув увагу на вплив нинішньої ситуації на теплову генерацію. «За минулий рік зменшення склало 11%, а у 2014-2015 разом зменшення обсягу виробництва склало 19%, більшість якого припадає на теплову вугільну генерацію. Обсяг виробництва на цих станціях зменшився за два роки на 37%», – повідомив він.

  Водночас від завантаженості теплової генерації значною мірою залежить збут енергетичного вугілля, про що було наголошено з боку галузевої профспілки гірників.

  Заступник Міністра Олександр Светелік на пропозиції щодо розширення експорту електроенергії на західні ринки констатував, що Україна поки не може розширювати експорт, бо працює над проектом синхронізації Об’єднаної енергосистеми України до ОЕС Європи. «Сьогодні ми можемо розглядати експорт збільшення лише нашим сусідам, з якими ми працюємо в одній синхронній зоні, це Білорусія і Молдова», – підкреслив заступник Міністра. Це дозолить довантажити і блоки АЕС, які наразі мають невикористані потужності.