• In English
 • Військовослужбовці Збройних Сил України вшанували учасників бойових дій на території інших держав
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 11:07

  З нагоди Дня учасників бойових дій на території інших держав та вшанування 27-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан у військових гарнізонах відбулися урочисті заходи.

  У Вінниці з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулась низка тематичних заходів, присвячених мужності воїнів, які у різні часи гідно виконували військовий обов’язок у збройних конфліктах.

  У Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України перший заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Аркадій Вашутін нагородив воїнів-інтернаціоналістів відзнаками Президента України – пам’ятними медалями «25 років виведення військ з Афганістану», грамотами та подяками.

  Вітаючи учасників бойових дій на території інших держав – генералів, офіцерів та працівників Збройних Сил України, генерал-лейтенант Аркадій Вашутін зауважив, що досвід, набутий воїнами-інтернаціоналістами під час локальних війн, сьогодні вкрай потрібний.

  «Використання бойового досвіду, набутого під час афганської війни, інших локальних війн та в ході миротворчих операцій дозволив підняти на новий рівень боєздатність військових частин і підрозділів, які виконують завдання в ході антитерористичної операції», – наголосив генерал-лейтенант Аркадій Вашутін.

  У Чернігові начальник гарнізону генерал-майор Олександр Локота, військовослужбовці, керівництво області та міста, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою вшанували пам’ять воїнів, які загинули під час виконання свого обов’язку, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам.

  У Сумах заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, відбулися біля меморіалу загиблим воїнам-афганцям. Понад тисяча сумчан, військовослужбовців і кадетів прийшли віддати шану загиблим воїнам. Перед присутніми виступили ветерани війни в Афганістані, які нині беруть активну участь в АТО, та керівництво області. Настоятель церкви Іоанна-воїна відслужив панахиду за полеглими воїнами. Після мітингу та покладання квітів для присутніх відбувся концерт в обласній філармонії.

  Військовослужбовці 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України вшанували пам’ять воїнів, які полягли на війні в Афганістані, урочистим шикуванням та ритуалом пам’яті.

  «Сини України завжди чесно і мужньо виконували свій військовий обов’язок. Куди б їх не закидала доля, вони завжди чесно й сумлінно служили та не зраджували військовій присязі», – зазначив начальник Деснянського гарнізону генерал-майор Олег Мікац.

  З метою увіковічення пам’яті загиблих військовослужбовців на будинку, де проживав боєць АТО солдат Андрій Тищенко, було встановлено меморіальну дошку.

  У Кам’янець-Подільському гарнізоні начальник гарнізону полковник Володимир Родіков подякував воїнам-афганцям за мужність та самовідданість, проявлені при виконанні військового обов’язку, а також за підтримку, яку вони надають військовослужбовцям гарнізону. Він зазначив, що їх бойовий та життєвий досвід вкрай важливий для молодого покоління.

  По завершенню мітингу командування гарнізону разом із ветеранами поклали квіти до меморіалу випускникам Кам’янець-Подільського вищого воєнно-інженерного командного училища, загиблим в Республіці Афганістан.

  На Буковині за полеглими воїнами-афганцями відслужили панахиду і вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

  «Крайова влада спільно з ветеранськими та іншими громадськими організаціями й надалі робитиме все можливе, щоб ветерани у нашому суспільстві відчували себе шанованими людьми, а родини загиблих були оточені турботою влади», – зазначив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук.

  Депутат Чернівецької міської ради Ромео Скрипа урочисто передав документи на квартиру учаснику бойових дій АТО Валерію Красняну.

  А у Рівному ветерани-афганці, які обіцяли загиблим побратимам, що їх подвиг ніколи не буде забуто, дотримали слово і зібрали учасників АТО, представників громадськості та сотні небайдужих рівнян для маршу пам’яті головною вулицею Рівного.

  Екіпаж бронетранспортера, який рухався на чолі колони, розповідав молоді про технічні характеристики та бойові спроможності своєї машини. Школярі, які несли в руках фотографії героїв-афганців, ділилися знаннями про події тих часів.

  У Дніпропетровську в урочистостях взяли участь керівники обласної та місцевої влади, керівний склад оперативного командування «Схід», військовослужбовці Дніпропетровського гарнізону, воїни-інтернаціоналісти, ветерани військової служби та духовенство.

  Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям «Вибух пам’яті» та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Повз пам’ятник пройшли урочистим маршем військовослужбовці Дніпропетровського гарнізону, віддаючи шану ратним подвигам полеглих і живих.

  У Львові урочистості розпочалися традиційною ходою учасників бойових дій центральними вулицями міста. Данину полеглим у боях воїнам зібралися віддати не лише «афганці».

  Урочисте віче з нагоди свята відбулося біля спорудженого у 1999 році пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані у 1979-1989 рр.». На зборах були присутні голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, міський голова Львова Андрій Садовий, начальник Львівського гарнізону – начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук та інші.