• In English
 • Мінсоцполітики спільно з СБУ ведуть активну співпрацю щодо перекриття схем незаконного одержання пенсій та інших соцвиплат
  опубліковано 15 лютого 2016 року о 14:14

  У минулому році з 1,1 мільйона пенсіонерів, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, Мінсоцполітики припинило виплати приблизно 180 тисячам. Про це в інтерв’юДзеркалу тижня” заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

   З них 22 тисячі осіб померли, 150 тисячам виплати припинили на підставі інформації, отриманої від СБУ й правоохоронців, що ці пенсіонери не проживають за зазначеним місцем проживання”, - сказав він.

   За словами Павла Розенка, згідно із законодавством пенсії та інші види соціальної допомоги отримують люди, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, які переїхали і проживають на підконтрольних Україні територіях. „Пенсійний туризм - грубе порушення законів. Але ці випадки є, і вони масові. Тому у нас триває активна співпраця з СБУ із перекриття схем незаконного отримання пенсій та інших соцвиплат”, - підкреслив Міністр.

   Очільник Мінсоцполітики нагадав, що з метою посилення адресності надання соціальної допомоги переселенцям і розроблений порядок проведення їх реєстрації та обліку. „У постанові Кабміну чітко вказано, що на затверджених їм довідках ДМС повинна проставляти штамп про проживання людини за конкретною адресою. І це не обмеження прав людини. Якщо вам не потрібна соцдопомога, будь ласка, не реєструйтеся. Але якщо претендуєте на неї, то ми повинні знати, що допомогу отримують переселенці, а не жителі "ЛНР"/"ДНР", - наголосив він.

   Ніяких утисків, ніяких додаткових обмежень прав переселенців не буде. Але ми робимо все для посилення адресності цих соцвиплат”, - запевнив Павло Розенко.

   Як відомо, зараз також триває непростий процес верифікації пільг одиноким матерям. З січня 2016-го пільги одиноким матерям призначатимуться з урахуванням доходу. «Цю пільгу одержували 600 тис. жінок. Зараз вони проходять перереєстрацію. За нашими оцінками одержувати допомогу в уже підвищеному розмірі будуть близько 400 тис. жінок», - сказав Міністр.

  У минулому році було ліквідовано пільги за професійною ознакою - народним депутатам, суддям, прокурорам, іншим чиновникам та впроваджено механізм визначення права на пільги для окремих категорій громадян з урахуванням доходу, внаслідок чого близько 30% пільговиків втратили своє право на пільги.