• In English
 • Уряд схвалив постанову, що уможливлює створення відкритих реєстрів з відшкодування ПДВ
  опубліковано 15 лютого 2016 року о 10:17

  Міністерство фінансів продовжує реалізацію кроків, що допоможуть запровадити прозорість у всі процеси управління державними фінансами та взаємовідносин з платниками податків, що в свою чергу має допомогти подолати корупцію в податковій сфері. 

  З цією метою наприкінці минулого року Міністерство фінансів сприяло ухваленню Верховною Радою змін до податкового законодавства, якими було запроваджено створення 2 публічних відкритих реєстрів з однаковою системою хронологічного відшкодування ПДВ (Закон України від 24.12.2015 р № 909). До цих реєстрів будуть вноситися заявки на відшкодування ПДВ від компаній, які відповідають (для першого реєстру) і не відповідають (для другого реєстру) критеріям, визначеним у пункті 200.19 статті 200 Податкового кодексу.

  На виконання даних змін до законодавства 11 лютого Уряд ухвалив Постанову, що була розроблена Міністерством фінансів та забезпечує умови для створення відкритих реєстрів з відшкодування ПДВ. Дана постанова затверджує Порядок ведення та форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Зокрема, порядком передбачено:

  перелік даних, з яких формуватимуться такі реєстри;

  автоматичне внесення заяв до відповідного реєстру, що здійснюватиметься протягом операційного дня у хронологічному порядку надходження таких заяв;

  публікацію таких реєстрів на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет Державної фіскальної служби України;

  повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування у хронологічному порядку, відповідно до черговості внесення до кожного відповідного реєстру заяв.

   «Протягом багатьох років вибірковий непрозорий процес до відшкодування ПДВ в Україні створював значні можливості для корупції у цій сфері і через це був однією з ключових головних причин для нарікань бізнесу на інвестиційний клімат в Україні. З прозорими реєстрами хронологічного відшкодування ПДВ, що оприлюднюються он-лайн, ми раз і назавжди вирішимо дану проблему», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.