• In English
 • Підготовлено План заходів з імплементації економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2016-2019 роки
  опубліковано 15 лютого 2016 року о 10:00

  З 1 січня 2016 р. між Україною та ЄС почалося тимчасове застосування економічної частини Угоди про асоціацію щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

  У цьому зв’язку протягом грудня 2015 року – січня 2016 року Урядовим офісом з питань європейської інтеграції спільно з Мінекономрозвитку та понад 50 іншими заінтересованими органами державної влади України із залученням європейських експертів велася розробка проекту деталізованого Плану заходів з імплементації розділу економічної частини Угоди про асоціацію на 2016-2019 роки, який планується затвердити розпорядженням Кабінету Міністрів України.

  План заходів містить першочергові завдання у сферах технічного регулювання, санітарних та фітосанітарних питань, інтелектуальної власності, державних закупівель, митних питань тощо, які Україна має виконати для належного функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС.

  План також враховує вже актуалізовані акти законодавства ЄС, імплементація яких дозволить гармонізувати українські стандарти зі стандартами ЄС, що позитивно вплине як на споживачів продукції та послуг на внутрішньому ринку України, так і на виробників української продукції та послуг для їх експорту до ринку ЄС. 

  21 січня 2016 р. проект Плану заходів було розміщено для громадського обговорення на Урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада», Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади та Facebook сторінці Урядового офісу з питань європейської інтеграції. На сьогодні документ погоджено усіма заінтересованими органами державної влади, громадянське суспільство не висловило до нього жодних зауважень. Очікується, що проект Плану заходів буде розглянуто на одному з чергових засідань Уряду.