• In English
 • У Міненерговугілля активно працюватимуть над покращенням роботи атомної генерації, але аналізуватимуть доцільність реалізації кожного окремого проекту, - Володимир Демчишин
  опубліковано 12 лютого 2016 року о 16:04

  У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості активно працюватимуть над покращенням роботи атомної генерації, але аналізуватимуть доцільність реалізації кожного окремого проекту. Про це Володимир Демчишин повідомив після засідання Комітету Верхової Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

  «Наше бачення розвитку атомно-промислового комплексу – це розвиток вітчизняних складових та зменшення залежності від імпортних поставок ядерного палива, зокрема із Росії», - зазначив Міністр.

  Він нагадав, що в грудні 2015 року в ОЕС України включено лінію електропередач 750кВт «Рівненська АЕС-ПС Київська», побудованої за рахунок кредитів ЄБРР  та ЄІБ. Успішне завершення реалізації проекту забезпечує передачу надлишкових потужностей Західного регіону – Рівненської та Хмельницької АЕС до дефіцитного центрального регіону (Київська, Черкаська, Житомирська, Чернігівська області та м. Київ).

  «Реалізація таких проектів потребує уважної підготовки та аналізу усіх факторів», - наголосив Міністр та додав, що в попередні роки були ініційовані проекти, економічну та технічну доцільність яких знову потрібно оцінити.

  Йдеться передусім про проект добудови двох блоків на Хмельницькій АЕС, адже під час проведення аналізу наданих ДП «НАЕК «Енергоатом» документів у Міненерговугілля виникла низка питань щодо стану вже існуючих конструкцій на блоках, пропонованих технологій  та інших питань.

  «ДП «НАЕК «Енергоатом» не надало достатніх документів щодо результатів обстежень недобудованих будівельних конструкцій будівель та споруд двох блоків на Хмельницкій АЕС та фактично проведених робіт з їх консервації. Відповідно затвердженого концептуального рішення щодо будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, розробленого ДП «НАЕК «Енергоатом», було вирішено у подальшій реалізації заходів із добудови цих енергоблоків використовувати реакторні установки ВВЕР-1000/В-320 виробництва компанії Skoda JS a.s , 100% акцій якої належить російським «Объединенныммашиностроительным заводам», засновником  яких є російський Газпромбанк», - повідомив Володимир Демчишин.

  У Міністерстві вважають, що проекти розвитку атомно-промислового комплексу мають ґрунтуватися передусім на принципі економічної та технічної обґрунтованості, а також враховувати стратегічні пріоритети України щодо зменшення залежності від Російської Федерації в питаннях енергетики.

  «Одним із напрямків подальшої роботи є аналіз можливості експорту електроенергії до Європи, але для цього слід провести додаткову роботу, проаналізувати можливості нашого атомно промислового комплексу, включення до тарифу ДП «НАЕК «Енергоатом» інвестиційної складової, поточних експлуатаційних та інших витрат, пов’язаних в першу чергу із поводженням із відпрацьованим ядерним паливом в довготривалому аспекті часу, з фондом по зняттю з експлуатації атомних енергоблоків тощо», - нагадав ВолодимирДемчишин

  Міністр такожнагадав, що проводяться активні перемовини із Молдовою, Литвою, Білоруссю та іншими європейськими партнерами, але для повноцінного експорту електроенергії України в країни ЄС також слід завершити дослідження питання інтеграції ОЕС України в ОЕС Європейського Союзу відповідно до стандартів ENTSO-E.