• In English
 • Державні видавництва на порозі реформ
  опубліковано 10 лютого 2016 року о 16:25

  У державному спеціалізованому видавництві «Дніпро» відбулось засідання Ради директорів державних видавництв, участь у якому взяв Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

  Сьогодні ситуація склалася таким чином, що частина державних видавництв, таких, як київські «Вища школа», «Здоров’я», «Урожай», харківське багатопрофільне видавництво «Основа»,  одеське «Маяк», виявилися неспроможними вести успішну економічну діяльність. Частина переживають тимчасові труднощі. А решта, як, приміром, «Либідь», демонструють  уміння працювати в нових ринкових умовах.

  «Існує нагальна потреба реформування державних видавництв, - зазначив Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак . – Ми повинні зберегти видавництва, чиї назви вже є національними брендами – «Либідь», «Дніпро», «Веселка», «Мистецтво» тощо. Маємо допомогти тим, хто здатен розвиватися, долати труднощі й працювати далі».

  Присутні директори державних видавництв наголошували на проблемах, які слід вирішувати. Одна з них – величезна різниця в орендній платі за приміщення комунальної власності і приміщення державної власності, що ставить видавництва в нерівні умови, бо за однакові площі одні платять гривню, а інші –  тисячі гривень на місяць.

  Учасники наради зазначали також, що чекають схвалення Концепції державної політики щодо розвитку національної видавничої справи та популяризації читання на період до 2020 року, яку розробив Держкомтелерадіо та вніс на розгляд Уряду.  Концепція дасть можливість підготувати конкретну програму дій, в якій підтримка сфери книговидання буде поєднана з прищепленням культури читання.