• In English
 • Основне завдання Мінрегіону на 2016 рік - термомодернізація житлового фонду
  опубліковано 10 лютого 2016 року о 14:27

  Сьогодні в Україні гостро стоїть питання модернізації житлового фонду та приведення його у відповідність до європейських норм, оскільки на даний час понад 86 тисяч багатоповерхівок, що мають централізоване теплопостачання, побудовані ще у 60-80 роках минулого сторіччя. Це питання набуло додаткової актуальності у зв’язку з постійним зростанням кількості ОСББ. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк на зустрічі з міжнародними донорами щодо координації та кооперації з розробки стратегій розвитку житлово-комунального господарства у сфері теплопостачання, водопостачання, водовідведення, енергоефективності будівель та поводження з побутовими відходами.

  «Всі ми розуміємо, що власними силами мешканці будинків, ОСББ або управителі такий великий житловий фонд України привести у відповідність до європейських норм не зможуть. Тому зараз проводиться активна робота зі створення Фонду енергоефективності. У перспективі ми матимемо облік енергоносіїв, заміну комунікацій всередині житлового будинку, утеплення та роботи, пов’язані з ремонтом даху тощо. Тобто увесь комплект технічного обслуговування, необхідний для термомодернізації та приведення житлового господарства до міжнародних норм», - повідомив заступник Міністра.

  За його словами, на реалізацію усіх цих заходів потрібен час та залучення немалих коштів.

  «Програма енергоефективності та енергозбереження – це основне наше завдання на цей рік. Ми будемо активно зустрічатися з активом ОСББ та з нашими іноземними партнерами, вирішувати та обговорювати, що нам треба законодавчо підсилити, аби рухатися вперед», - підсумував Едуард Кругляк.