• In English
 • Міністерство всіляко підтримуватиме науковців в участі у програмі "Горизонт 2020", - Максим Стріха
  опубліковано 09 лютого 2016 року о 16:00

   

  9 лютого 2016 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи з представниками відділу фізики біологічних систем Інституту фізики Національної академії наук України виконуючим обов’язки керівника відділу Галиною Довбешко та провідним науковим співробітником Семеном Єсилевським, які є координаторами наукового проекту програми Європейського Союзу «Горизонт 2020».

  Під час зустрічі було обговорено актуальні питання стосовно реалізації в Україні проектів Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020». Окрім того, науковці Інституту фізики НАН України поділилися власним досвідом участі у проектах програми та провели презентацію проекту, над яким ведуть роботу зараз.

  Як повідомив Семен Єсилевський, проект підтримано в рамках програми «Горизонт 2020» «Дії Марії Склодовської-Кюрі», а саме підпрограми з обміну кадрами у сфері досліджень та інновацій (Research and Innovation Staff Exchange (RISE)). Основними принципами підпрограми є обмін новаторськими знаннями через обмін кадрами та зміцнення партнерських зв’язків з організаціями країн-членів ЄС, асоційованих країн, а також за їх межами.

  Відділ фізики біологічних систем Інституту фізики НАН України є координатором проекту, консорціум якого складають 7 партнерів з 6 країн: університет Франш-Конте, Французька Республіка, Інститут фізики Латвійського Університету, Латвійська Республіка, Тартуський університет, Естонська Республіка, Центр матеріалознавства, Україна, а також партнери поза ЄС – Х’юстонський університет, Сполучені Штати Америки та Федеральний університет Жуіс-де-Фора, Федеративна Республіка Бразилія.

  Метою проекту є дослідження взаємодії клітинних мембран з різноманітними частинами. Заступник Міністра Максим Стріха зазначив, що таке дослідження є важливим для медицини, і методики, які застосовуються у цих дослідженнях, вже використовуються при лікуванні пухлин.

  Наразі представники Інституту фізики НАН України планують подавати заявки на участь у інших проектах програми «Горизонт 2020», зокрема, проекті з дослідження хвороби Альцгеймера, а також інфраструктурній програмі, яка зможе допомогти оновити матеріально-технічну базу відділення фізики біологічних систем.

  Максим Стріха зазначив, що Міністерство готове і надалі надавати організаційну підтримку науковцям, які беруть участь у проектах програми «Горизонт 2020». «Наразі заплановано чергове спільне засідання президії НАН України та колегії МОН, і на ньому можна буде обговорити організаційні рішення щодо «Горизонту 2020» та приймати відповідні рішення по них», - зазначив заступник Міністра. Також Максим Стріха наголосив на необхідності розвитку в українській науці такого напрямку як біофізика та інформуванні наукової спільноти про можливості, які дає «Горизонт 2020». «Необхідно доносити до нашої наукової спільноти розуміння того, що ми здатні перемагати, і навіть у ролі координаторів проектів програми «Горизонт 2020»», - сказав заступник Міністра.