• In English
 • Олексій Павленко: Німеччина - надійний торговельний партнер України
  опубліковано 09 лютого 2016 року о 12:44

  «Німеччина є надійним торговельним партнером України. У 2015 році товарообіг між нашими країнами склав 532 млн. дол. США. Сьогодні Україна експортує на німецький ринок зернові, мед, м’ясо та субпродукти, насіння олійних культур, вироби із зерна та хлібних злаків. При цьому вітчизняний агросектор має потенціал для збільшення сільськогосподарського експорту до Німеччини»,- зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістофом Вайлем.

  Олексій Павленко відзначив важливість розвитку двосторонньої співпраці в рамках міжнародних проектів, у першу чергу практичного галузевого спрямування. Зокрема, мова йде про наступні проекти: «Надання консультацій Україні з аграрної торгівлі в рамках поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між ЄС та Україною»; «Німецький аграрний Дослідницький Центр в Україні»; у сфері екологічного землеробства; щодо створення Спеціалізованого союзу або асоціації  в Україні; «Німецько-український аграрний діалог» в Україні.

  Міністр наголосив, що особливо актуальним наразі є співробітництво в рамках проекту «Надання консультацій Україні з аграрної торгівлі в рамках поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між ЄС та Україною», який спрямований на підтримку вітчизняних експортерів. В рамках проекту передбачається оперативне надання інформації українським експортерам стосовно вимог ПВЗВТ, наприклад, стосовно процедур митниці та квот, технічних вимог, статистичних даних, пільгових механізмів тощо. Разом з тим, планується збір та обробка даних, аналіз інформації та надання рекомендацій українським виробникам щодо виходу на європейські ринки. Проект розрахований на 3 роки. Старт проекту передбачений у березні цього року.

  «Для вироблення зваженої політики у сфері розвитку агропромислового комплексу Україна потребує відкритого діалогу та тісної співпраці у таких актуальних напрямах, як біоенергетика, залучення інноваційних технологій в агропромислове виробництво, забезпечення європейських стандартів якості та безпеки продуктів харчування, сприяння у розробці стратегії реформування системи професійної освіти та підвищення кваліфікації, а також сприяння розвитку профільних асоціацій в агросфері», - додав Міністр Олексій Павленко.