• In English
 • Держводагентство скоригувало режими роботи дніпровських водосховищ на лютий 2016 року
  опубліковано 09 лютого 2016 року о 10:33

  8 лютого 2016 року відбулося позачергове засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по коригуванню режимів роботи дніпровських водосховищ на лютий 2016 року, у зв’язку з відсутністю запасів снігу та застереженнями щодо формування обсягу весняної повені в басейні Дніпра значно нижче норми. Участь у засіданні взяли участь представники Держводагентства, ДСНС, Держрибагентства, Укргідрометцентру, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго» та Дніпровського БУВР.

  Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейні Дніпра у лютому 2016 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських водосховищ.

  За прогнозом Укргідрометцентру від 25 січня 2016 року водність Дніпра біля Києва у лютому 2015 року очікується в середньому 490 м3/с, або 55% від норми (норма лютого – 897 м3/с).

  Станом на початок лютого снігозапаси для формування весняного стоку практично відсутні на більшій частині території України та у басейнах річок Дніпра, Прип’яті і Десни за її межами. Показники температури повітря у лютому відповідно до прогнозу передбачаються вищими за середньобагаторічні значення.

  Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на лютий, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, робочою групою комісії запропоновано встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у лютому 2016 року.

  Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 березня середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,50-102,40 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

  По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища на 1 березня має бути в межах  91,45-91,35 м БС.

  По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює у режимі наповнення із забезпеченням санітарно-екологічних витрат у нижній б’єф.

  По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпропетровська. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,5-64,0 м БС.

  По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче НПР (51,4 м БС).

  По Каховському водосховищу ГЕС працює у режимі забезпечення середньодобових санітарно-екологічних витрат 350-500 м3/с. Станом на 1 березня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,50-15,40 м БС.

  У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.