• In English
 • Олексій Павленко: Міністерство зацікавлене у залученні ЄБРР до проектів фінансової підтримки агропідприємств
  опубліковано 08 лютого 2016 року о 09:45

  Європейський банк реконструкції та розвитку розглядається як один із надійних інвестиційних партнерів України, зокрема в аграрній галузі. Про стан співробітництва між Україною і ЄБРР та перспективи подальшої співпраці йшла мова під час зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку - керуючим директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу  ФрансісомМаліжом та директор ЄБРР в Україні ШевкіАджунером.

  «Європейський банк реконструкції та розвитку - найбільший інвестор сільськогосподарського сектору регіону країн Центральної та Східної Європи, а також найбільший фінансовий інвестор в економіку України. Міністерство зацікавлене у продовжені співпраці з ЄБРР в агросекторі», - зазначив Міністр під час зустрічі.

  Він повідомив, що у 2015 році підприємства галузі отримали від Банку кредитних ресурсів на загальну суму 300 млн. дол. США.  Пріоритетними напрямами роботи ЄБРР у 2015 році було надання фінансових ресурсів приватному сектору.

  «Фінансова підтримка ЄБРР охоплює повний цикл аграрного виробництва, від вирощування до переробки, упаковки та роздрібного продажу. Окрім того, ЄБРР відіграє важливу роль у розвитку сектору шляхом підтримки місцевих та іноземних корпоративних клієнтів, а також малих і середніх підприємств», - відзначив Міністр.

  Крім того, за підтримки ЄБРР налагоджено діалог між владою та бізнесом на ринку зерна і молока шляхом створення робочої групи з вирішення питань функціонування молочного сектору та робочої групи з функціонування ринку зерна.

  «Міністерство зацікавлене у залученні ЄБРР до проектів фінансової підтримки малих та середніх аграрних підприємств. На 2016 рік запланована робота з розширення співробітництва за такими напрямками:  надання ЄБРР фінансової допомоги малим фермерам, підтримка у створенні кооперативів (studytoursin EU countries),  посилення юридичної допомоги з питань переходу прав власності на землю та удосконалення системи розподілу ризиків при фінансуванні ЄБРР проектів в агросекторі України», - заявив Олексій Павленко.