• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд зменшив валовий зовнішній борг країни на 4,3 мільярда доларів
  опубліковано 05 лютого 2016 року о 12:41

  За минулий рік Уряд зменшив валовий зовнішній борг країни на 4,3 мільярда доларів США та скоротив дефіциту державного бюджету, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 5 лютого, під час «Години запитань до Уряду» в Парламенті.

  Він нагадав, що було реструктуризовано 15 мільярдів доларів США державних боргів.

  «Ми очікуємо, що Росія подасть на Україну в суд по 3 мільярдах доларів США, які були нічим іншим, як політичним хабарем Януковичу за непідписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Тому Уряд ввів мораторій на виплату цього боргу і не виплачує його».

  Протягом останніх двох років Уряд робить все для того, аби відбулася економічна стабілізація, підкреслив він, у першу чергу через зменшення дефіциту державного бюджету: «Це реальні цифри. У нас один із найкращих показників дефіциту державного бюджету. Ми ріжемо так звані непрофільні витрати, ми оптимізовуємо систему органів державної влади, в тому числі і через зменшення кількості органів державної влади і проведення реформи в Державній фіскальній службі та інших органах виконавчої влади».

  Глава Уряду звернувся до народних депутатів ухвалити внесені Урядом законопроекти щодо реформи Державної фіскальної служби: «Дайте нам можливість вичистити старий корупційний анклав корупціонерів-митників і корупціонерів-податкових інспекторів та змінити систему адміністрування і відношення до українського бізнесу».

  В тому числі Уряд пропонує ліквідувати податкову міліцію і створити на її базі Службу фінансових розслідувань, нагадав Арсеній Яценюк і звернувся до нардепів підтримати цю ініціативу.