• In English
 • Японія - перспективний та цікавий ринок для українських експортерів, - Владислава Рутицька
  опубліковано 05 лютого 2016 року о 10:36

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька перебуває з робочим візитом в Токіо. У Міністерстві сільського господарства, лісництва та рибальства Японії сторони обговорили можливість збільшення об'ємів взаємного товарообігу сільськогосподарської продукції, розширення її номенклатури. В цілому, під час зустрічі мова йшла про пошук практичних шляхів розвитку співробітництва в агропромисловому комплексі. Заступник Міністра ХідeмічіСато зазначив, що Україна є вкрай важливою та цікавою для Японії у налагодженні двостороннього співробітництва за багатьма напрямами.

  «Україна розглядає країни східної та південно-східної Азії, зокрема Японію, як важливих торговельно-економічних партнерів. Товарообіг між країнами у 2015 році характеризувався не високими об'єктами - $155 млн. за рік. Але, у порівнянні з 2014 роком агроекспорт до Японії зріс майже у 2 рази», - зазначила заступник Міністра.

  Також сторони обговорили перспективні напрями інвестиційного співробітництва. «Ми очікуємо на японські інвестиції, адже зараз їх обсяг в Україні поки що невиправдано малий, як для такого потужного партнера, яким є Японія. Україна запрошує японські компанії в проекти зі створення та модернізації агроінфраструктури, у виробництво продукції з високим рівнем доданої вартості. Окрім того, ми обговорили технічну та грантову допомогу в контексті розвитку малих та середніх господарств в агросекторі. Нас також цікавить японський досвід у створенні сучасної «рибної поліції», - сказала Владислава Рутицька.

  Також сторони акцентували увагу на українсько-японському Аграрному Конгресі, який планується провести в Токіо 7-8 вересня.

  «Це буде дуже важливий захід, який дозволить вивести наше співробітництво на новий щабель розвитку, налагодити й інтенсифікувати контакти. Нам дуже важливо, щоб цей захід пройшов на найвищому міждержавному галузевому рівні, і на ньому були присутні всі, хто приймає рішення. Дуже приємно було зі сторони пана HidemichiSato почути повне розуміння цієї позиції і готовність до співпраці», - додала Владислава Рутицька.