• In English
 • Міністерство фінансів України спростило звітність з податку на додану вартість для платників податку
  опубліковано 04 лютого 2016 року о 12:52

  У зв’язку із змінами, які були внесені до Податкового кодексу України у грудні 2015 року (Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII), Міністерством фінансів України 28 січня 2016 року затверджено нові форми та порядок заповнення звітності з ПДВ (Наказ №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість»).

  Зазначеним наказом Мінфіну значно спрощено форми та порядок заповнення податкової звітності з податку на додану вартість.

  Зокрема, у порівнянні з декларацією, чинною до затвердження цим наказом Мінфіну нової форми декларації, скорочено кількість розділів декларації: з чотирьох до трьох. Більш ніж у два рази зменшено кількість рядків декларації: з 96 до 44 рядків. Тобто зведено до мінімуму обсяг інформації, що підлягає відображенню у податковій декларації та додатках до неї.

  У зв’язку із скороченням декларації також скорочено форму уточнюючого розрахунку, який наразі складається з 21 рядка на відміну від попереднього уточнюючого розрахунку, який складався з 31 рядка.

  Спрощення форм податкової звітності з податку на додану вартість дасть змогу скоротити витрати часу платників на їх складання та мінімізувати допущення помилок при їх заповненні.

  Такий підхід позитивно впливатиме на підвищення позиції України в міжнародних рейтингах в категоріях щодо податкової системи (рейтинг Doing Business).

  Також наказом Мінфіну, з урахуванням змін внесених до статті 209 Податкового кодексу України, передбачено розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг. Розмір суми податку на додану вартість що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.

  Водночас деякі додатки до податкової декларації, які були зручні у використанні не були змінені, зокрема розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

  Міністерство фінансів України буде і надалі працювати над спрощенням податкової звітності та забезпеченням прозорості процедури адміністрування податків.