• In English
 • Радник Міністра: "В Криму існує потужний ненасильницький рух спротиву російській окупації"
  опубліковано 01 лютого 2016 року о 15:10

  29 січня 2016 року в ІА «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України  організувало прес-конференцію «Boysunmağanlar...fevralniñ 26-sı- Qırımtatarlarnıñ Rusiye işğalinen küreş künü» («Нескорені...26 лютого – День кримського спротиву російській окупації»).

  За словами радника Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар, з перших днів анексії в Криму було розгорнуто ненасильницький рух спротиву, який розвінчує міф про повну підтримку жителів Криму російській анексії.

  «Багатотисячний мітинг, 26 лютого 2014 року, на підтримку територіальної цілісності України був  початком ненасильницького спротиву окупації. Існує багато інших форм спротиву: всі інші мітинги і зібрання, публічні заяви на підтримку України та всього українського, бойкот і неучасть у «референдумі» за російський Крим, відмова від російського паспорта, звільнення з державної служби тощо», - наголосила Еміне Джеппар.

  Радник Міністра також зазначила, що Міністерством інформаційної політики України розпочато процедуру започаткування 26 лютого в якості Дня спротиву російській окупації. 
  Народний депутат України та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підкреслив, що «справа 26 лютого» - це справжнє політичне судилище.

  «Пройшов рік з тих пір, як заарештували одного з лідерів кримських татар Ахтема Чійгоза. За цей час йому пропонували піти проти себе та зрадити  Меджліс. Його справа налічує більше 20 томів. Він та семеро інших, що проходять по справі – це справжні герої», -  згадав Рефат Чубаров.

  Адвокат Ахтема Чійгоза Микола Полозов розповів, що «справа 26 лютого» є правовим абсурдом.

  Фігуранти цієї справи, в тому числі судді та прокурори – це громадяни України. Виходить дика ситуація, коли колабораціоністи судять патріотів України за російськими законами»,- наголосив Полозов.

  Нагадаємо, 26 лютого 2014 року, під стінами кримського парламенту, відбувся багатотисячний мітинг прибічників територіальної цілісності України. В результаті, окупаційна влада відкрила кримінальну справу, фігурантами якої стали восьмеро кримських татар.  Ахтему Чійгозу інкримінують організацію масових заворушень. Йому загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.