• In English
 • ФДМУ оголосив конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності для оцінки пакета акцій ПАТ "Одеський припортовий завод"
  опубліковано 01 лютого 2016 року о 10:57

  1 лютого 2016 Фонд державного майна України оголосив конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для оцінки пакета акцій ПАТ «Одеський припортовий завод» для приватизації. Відповідне інформаційне повідомлення про конкурс розміщене у газеті Відомості приватизації від 01.02.2016 №9.

  Згідно з ним, оцінці підлягає пакет акцій розміром 94,567% статутного капіталу товариства, що має бути проданий за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону відповідно до додатка 1 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 р. № 861-р «Деякі питання приватизації» (зі змінами), та пакет акцій розміром 99,567% статутного капіталу товариства, що підлягатиме продажу за конкурсом з відкритістю пропонування  ціни за принципом аукціону у разі внесення змін до законодавства з питань приватизації. Два пакети буде оцінено паралельно, щоб продемонструвати громадськості різницю в ціні на випадок, якщо не буде підтримано зміни до законодавства і доведеться продавати не об’єднаний, а подрібнений пакет акцій.

  Конкурс відбудеться о 14.00 19 лютого 2016 року у Фонді державного майна. Заявки приймаються до 18.00 15 лютого 2016.

  Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до нового Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 31.12.2015 № 2075, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2016 за № 60/28190.

  За словами заступника Голови ФДМУ Наталії Лебідь, новим Положенням Фонд повністю реформував систему конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності, запровадивши такий механізм бального оцінювання, який дозволяє чесно конкурувати учасникам конкурсу, а органам приватизації – обрати з числа усіх учасників в якості виконавця робіт з оцінки найбільш досвідченого суб’єкта, котрий має професійний досвід і репутацію, виконає роботу згідно із національними стандартами за прийнятну ціну і в процесі співпраці буде зацікавлений зберегти та примножити свою добру ділову репутацію.

  «Розроблений ФДМУ Порядок відбору суб’єктів оціночної діяльності має тектонічне значення для забезпечення відкритої та ефективної процедури приватизації держактивів, у тому числі – і таких об’єктів, як ОПЗ та обленерго», – зазначила Наталія Лебідь.

  Як ФДМУ повідомляв раніше, 28 січня 2016, Верховна Рада України підтримала розроблений ФДМУ законопроект 2319а про внесення змін до законів України «Про приватизацію державного майна» та «Про Фонд державного майна». За прийняття законопроекту у першому читанні за основу проголосувало 237 народних депутати.

  ФДМУ прогнозує, що найближчим часом законопроект буде прийнятий у цілому та вступить у дію. Відповідно до цього законопроекту, зокрема, скасовується норма про обов’язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій товариств груп В та Г перед проведення конкурсу. ФДМУ наголошує, що це дуже важлива норма, яка дозволить не дробити пакети акцій і завдяки цьому продати їх набагато ефективніше. 

  Також законопроект забезпечує недопущення до процесів приватизації у якості покупців юридичних та фізичних осіб з держав, які визнані ВРУ державою-агресором, а торгівці цінними паперами зобов’язуються подавати інформацію про осіб, в інтересах яких здійснюється придбання державних корпоративних прав. Згідно з законопроектом, ФДМУ отримує можливість залучати до процесу приватизації радників.