• In English
 • Айварас Абромавичус: Реформа корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" стане лакмусовим папірцем змін у держкомпаніях цього року
  опубліковано 29 січня 2016 року о 14:21

  Сьогодні під час виступу у Верховній Раді України Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус закликав депутатів прийняти в цілому законопроект № 2319а-д, який відкриває двері для прозорої приватизації державних підприємств. Він повідомив про скорочення збитків держкомпаній у 2015 році та розповів про пріоритетні економічні реформи: приватизацію, дерегуляцію, реформу держпідприємств, реформу держзакупівель, просування експорту і залучення іноземних інвестицій.

  “За попередніми підрахунками, збитки держкомпаній у минулому році скоротилися з 117 млрд. грн. до 16 млрд. грн. Скорочення відбулося на 100 млрд. грн.”, — зазначив Айварас Абромавичус.

  Міністр відповів на запитання від депутатських фракцій, зокрема, щодо приватизації ключових українських держпідприємств.

  Він зауважив, що країна давно вже не може дозволити собі утримувати тисячі держпідприємств, більш ніж половина з яких — давно не працюють. Лакмусовим папірцем цього року Міністр назвав реформу корпоративного управління НАК "Нафтогаз України", який перейшов у підпорядкування Мінекономрозвитку.

  “До кінця березня ми очікуємо сформувати наглядову раду з 5-ти членів, троє з яких будуть абсолютно незалежними. Над цим працює найкраща рекрутингова компанія з підбору незалежних директорів з Лондона. Мета реформи: ізолювати НАК "Нафтогаз України” та ключові держкомпанії від політичного впливу за найкращими принципами світової практики, щоб вони стали прибутковими”, — розповів Айварас Абромавичус.

  Також Міністр нагадав про підсумки найбільшої конференції закордонних експортно-кредитних агентств, яка пройшла вчора, де був оголошений додатковий "апетит" на інвестиції у 2 млрд. доларів. За його словами, МФО та експортно-кредитні інститути йдуть попереду приватного бізнесу й Україні необхідно продовжувати завойовувати їхню довіру системною роботою.

  Як повідомили під час конференції, у 2016 році світова економіка зростатиме швидше, ніж у 2015 — на 3,6%, а не — 3,1%.