• In English
 • Уряд створив Координаційну раду з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем
  опубліковано 29 січня 2016 року о 11:01

  В Україні створена Координаційна рада з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем. Відповідна постанова прийнята на засіданні Кабінету Міністрів.

  Створення такого органу  в Україні є вкрай необхідне, адже на сьогодні потенціал зрошувальних систем, наприклад, півдня України використовується на третину, а всій інженерній інфраструктурі (насосні станції, канали, трубопровідна мережа)  необхідна модернізація та реконструкція. Це своєю чергою потребує значних фінансових ресурсів. Тому для залучення інвестицій, зокрема, і коштів міжнародних фінансових організацій, був розроблений проект Стратегії відновлення та розвитку систем зрошення. І зокрема, для опрацювання та затвердження Стратегії було і створено Координаційну раду, яка носитиме міжвідомчий характер.

  Очолив Координаційну раду Міністр аграрної політики та продовольства. Крім того, до її складу увійшли представники міністерств фінансів, економічного розвитку і торгівлі, екології та природних ресурсів, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також голова Державного агентства водних ресурсів, голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, голова Фонду державного майна тощо.

  Одним з основних завдань Координаційної ради  буде координація центральних та місцевих органів влади, установ, організацій підприємств для підготовки пропозицій щодо відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем. При цьому до роботи залучатимуться експерти від Світового банку та USAID. Також рада готуватиме пропозиції та рекомендації щодо вирішення питань відновлення роботи  та розвитку зрошувальних систем.  

  Нагадаємо, що на засіданні Уряду Міністр аграрної політики та продовольства представив проект відновлення системи зрошення на півдні України та очікуваний ефект від розвитку зрошуваних систем.