• In English
 • Сергій Савчук: Енергоефективність - це перетворення енергетичних викликів на економічні можливості
  опубліковано 28 січня 2016 року о 17:27

  «Енергоефективність наразі є тим сегментом, що перетворює енергетичні виклики на можливості, перш за все економічні», - зазначив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук 28 січня на брифінгу в Будинку уряду.

  Він додав, що потенціал ринку енергоефективності, якщо говорити про житловий фонд становить 35 млрд. євро, бюджетної сфери – 4,4 млрд. євро.

  «Сьогодні на цьому ринку 80 тисяч багатоповерхівок, що потребують термомодернізації, застаріла енергетична інфраструктура, яку необхідно оновлювати, безліч населених пунктів, системи опалення яких можна перевести на альтернативні види палива. Це ті точки росту, які можуть вивести економіку на принципово новий рівень розвитку», - зауважив Голова Держенергоефективності.

  Зі слів Сергія Савчука, у цьому році Агентство працюватиме над тим, щоб економічні точки росту енергоефективності запрацювали по всій Україні. На це спрямовані як вже впроваджені, так і заплановані ініціативи.

  Так, Голова Агентства розповів, що у 2016 році ключовим стане законопроект про комерційний облік тепла, гарячої та холодної води. Проектом закону визначено строки та умови запровадження комерційного  обліку, джерела фінансування робіт із встановлення, обслуговування та заміни вузлів обліку, рівень відповідальності за порушення законодавства у сфері комерційного обліку. Згідно проекту Закону  джерелом фінансування робіт із встановлення, обслуговування та заміни вузлів обліку є кошти постачальника/надавача послуг з відшкодуванням через відповідний тариф.

  Також він наголосив, що у поточному році Уряд продовжить компенсувати населенню та ОСББ частину суми кредитів на енергоефективне обладнання та матеріали. На це у держбюджеті передбачено близько 900 млн. гривень.

  Агентство працюватиме над повноцінним запровадженням механізму енергосервісу, зокрема в частині рекомендацій з процедури закупівель та створення кредитних продуктів для ЕСКО.

  Одним із ключових пріоритетів залишається стимулювання розвитку відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива. «У 2015 році встановлено 751,5 МВт  додаткових потужностей, що працюють на альтернативних видах палива, і це тільки початок. Варто зауважити, що у 2014 році загальна додатково введена потужність таких котелень склала 452 МВт.

  «У планах - енергетичні селища, використання «зеленої» енергії у транспорті та багато іншого», - сказав Голова Держенергоефективності.

  Він проінформував, що для подальшого стимулювання встановлення котелень на інших, крім газу, видах палива розроблено проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» в частині передачі органам місцевого самоврядування повноважень щодо встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється з альтернативних джерел.

  Окрім цього, Агентство співпрацює з регіонами щодо розробки додаткових місцевих програм з відшкодування частини відсотків або суми за кредитами на утеплення. У цьому році їх має бути прийнято щонайменше 120.

  Сергій Савчук наголосив, що Агентство  має ще чимало планів, готове до плідної роботи та сподівається на підтримку громадськості і консолідацію зусиль усіх зацікавлених сторін.

   

  Детальна презентація щодо плану роботи Держенергоефективності за посиланням: http://saee.gov.ua/sites/default/files/Plan2016.pdf