• In English
 • Олексій Павленко: Нарощування виробництва біоетанолу - внесок в енергетичну незалежність України
  опубліковано 28 січня 2016 року о 16:04

  «Не зважаючи на сприятливі природно-кліматичні умови та родючі ґрунти, сільськогосподарський сектор України працює лише на 50% потужності через використання застарілих методів ведення господарства та поганої якості агротехніки та обладнання. Тому сьогодні український АПК відчуває потребу в нових інвестиційних проектах, що допоможуть підвищити конкурентоспроможність вітчизняного агросектору у світі», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на міжнародній конференції «Україна в фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агентств і багатосторонніх фінансових установ».

  Він повідомив, що на даному етапі інвестиції необхідні для підвищення рівня конкуренції у всіх галузях сільського господарства. Інвестиції забезпечать подальший розвиток галузі та гармонізують умови для всіх гравців на сільськогосподарському ринку.

  «Для реалізації свого сільськогосподарського потенціалу, Україна потребує інвестицій в інфраструктуру, технології та обладнання. Крім того, нам вкрай важлива підтримка малого і середнього фермерства та інвестиції у виробництво товарів з доданою вартістю», - зауважив Міністр.

  Крім того, за словами голови відомства, ключовим напрямом для аграрної галузі в 2016 році має стати виробництво біоетанолу, що дозволить забезпечити енергетичну незалежність країни. Потенційні можливості цього напряму величезні: Україна може виробляти 21,8 млрд. м3 біогазу, біоетанолу – 1,5 млн. тонн, біодизелю – 1,2 млн. тонн, твердого палива – 37,9 млн. тонн.

   У 2016 році Мінагрополітики заплановано проведення низки заходів для розвитку біоетанольного напряму:

  - підготовка законопроектів для вдосконалення законодавства щодо «зеленого тарифу» (електроенергію, вироблену на базі біогазу та біомаси);

  - сприяння системі ліцензування, наприклад, в 2015 році було скасовано ліцензування виробництва біогазу та рідких видів біопалива;

  - реалізація спільних проектів у сфері виробництва і експорту біоетанолу та біопалива.

   «Всі ці області містять цікаві можливості для інвесторів, забезпечуючи  високу прибутковість і тим самим сприяючи розвитку української економіки», - підсумував Олексій Павленко.