• In English
 • В Києві вшанували пам'ять жертв Голокосту
  опубліковано 28 січня 2016 року о 09:43

  27 січня в київському  Будинку актора відбувся Меморіальний вечір «Шість мільйонів сердець», приурочений до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Захід організований Єврейським форумом України за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні, Асамблеї національностей України та Ізраїльського культурного центру.

   Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко  зачитав привітання від Прем’єр-міністра України  Арсенія Яценюка та у своєму виступі зазначив: «Під час Другої світової війни єврейський народ поніс величезну кількість жертв, що стало геноцидом. Значна кількість цих жертв знайшла довічний спочинок на рідній для них українській землі. Український народ завжди пам’ятав і буде пам’ятати про ці жертви, адже це трагедія для всіх громадян України, не залежно від їх національної приналежності чи етнічного походження.

  Цього року весь світ, не лише Україна, чи Київ, будуть згадувати жертв Бабиного Яру. Безумовно, ми маємо належним чином вшанувати пам'ять невинно убієнних, а меморіальні місця мають отримати новий імпульс, а де потрібно, ми маємо реалізували ті рішення, про які вже не один рік йде мова тут в Україні — і щодо алеї Праведників, і щодо оновлення меморіалу та інших, які мають прийматися разом з громадськістю як спільні, а не лише як ініціатива влади. У цей день я хочу ще раз схилити голову перед пам’яттю всіх шести мільйонів невинно закатованих жертв Голокосту і від імені Уряду, і від себе як українця, хочу сказати — пам'ять про них буде жити вічно».

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України запалив першу меморіальну свічку пам’яті.

  Також до присутніх звернувся Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські: «Сьогодні ми зібралися тут, щоб відзначити Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Це трагедія всього єврейського народу, але це трагедія і всього людства. Тепер люди запитують себе — як таке могло статися, щоб у цивілізованій Європі міг з’явитися режим, який жахливими засобами за короткий термін знищив стільки людей. Скільки з них могли стати видатними винахідниками, лікарями, вченими. І наше завдання вшановувати їх пам'ять, щоб катастрофа такого масштабу більше ніколи не повторилася».

   У вечорі пам'яті взяли участь державні діячі України, глави дипломатичних місій Німеччини, США, Румунії, Болгарії, Грузії, Македонії, представники посольств Польщі та Азербайджану, колишні в'язні гетто і концтаборів, Праведники народів світу. Також у Меморіальному заході взяв участь лауреат Нобелівської премії, відомий ізраїльський вчений Даніель Шехтман.

   На згадку про шість мільйонів жертв Голокосту було запалено шість свічок.

  Завершився Меморіальний вечір музично-поетичною композицією за участю майстрів мистецтв України.