• In English
 • Мінекономрозвитку України підтримувало та продовжує підтримувати позицію українських виробників
  опубліковано 26 січня 2016 року о 19:32

  28 січня 2015 року Рада з питань оцінки недобропорядної конкуренції Турецької Республіки порушила антидемпінгове розслідування стосовно імпорту гарячекатаного металу (в рулонах) з Китаю, Франції, Японії, Румунії, Росії, Словаччини та України.

  Мінекономрозвитку України підтримувало та продовжує підтримувати позицію українських виробників, зокрема, активно брало участь у процедурі розслідування. У свою чергу виробники надали відповіді на запитальники органу, що проводить розслідування, на підставі чого була розрахована демпінгова маржа окремо для кожного виробника. Саме тому вона є різною: для Запоріжсталі (1,12%), а для ММКІ (-3,94% ). Від’ємна маржа ММКІ свідчить про відсутність демпінгу як такого. Маржа для Запоріжсталі є мінімальною. За такого рівня демпінгової маржі антидемпінгові заходи не застосовуються.

  Таким чином, наприкінці серпня 2015 року, за попередніми результатами зазначеного розслідування Туреччина застосувала тимчасові антидемпінгові заходи щодо імпорту металопрокату з Китаю, Японії, Росії та Словаччини. Стосовно української продукції попередні заходи не застосовувались.

  22 січня 2016 року було оприлюднено остаточні результати цього розслідування, відповідно до яких, наступні країни було визнано такими, що продавали товар за демпінговими цінами, що спричиняло шкоду вітчизняній галузі Туреччини: Китай (рівень демпінгу від 15,47% до 18,01%), Росія (від 9,42% до 13,66%), Словаччина (7,02%) та Японія (від 6,95% до 7,92%).

  Одночасно з цим Румунія, Франція та Україна були визнані такими, що не здійснювали імпорт зазначеного товару до Туреччини за демпінговими цінами. Зокрема, завдяки тісній і плідній співпраці українських виробників, їхніх радників та підтримки Уряду України вдалось переконати компетентний орган Туреччини, що Україна не продавала товар за демпінговими цінами, який би спричиняв шкоду турецьким виробникам сталі, чи відповідний рівень демпінгової маржі є мінімальним, що відповідно до принципів СОТ не дає підстави застосовувати антидемпінгові заходи.

  Таким чином, українські виробники можуть продовжувати експортувати свою продукцію на ринок Туреччини, без сплати антидемпінгових мит.

  Зараз, відповідно до існуючої процедури, Міністерство економіки Туреччини очікує коментарів зацікавлених сторін до результатів розслідування, враховуючи які буде підготовлено остаточний звіт. Цей звіт буде направлено на розгляд Ради з питань оцінки недобропорядної конкуренції Туреччини, яка прийме остаточне рішення щодо застосування антидемпінгових заходів. Найбільш ймовірно, що для України результат цього розслідування залишиться позитивним після прийняття остаточного рішення.