• In English
 • Парламент підвищив поріг контролю за економічними концентраціями, але не проголосував за механізм калькуляції штрафів
  опубліковано 26 січня 2016 року о 19:07

  Верховна Рада України 248 голосами «за» затвердила проект закону №2168а «Про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями)».

  Це один із трьох головних проектів реформи антимонопольного законодавства.

  Проект підвищує поріг для обов’язкового отримання дозволу на концентрацію та спрощує саму процедуру отримання.

  Для підготовки багатьох угод зі злиття та поглинання компанії сьогодні мусять отримувати в АМКУ формальні дозволи комітету, готувати для цього купу паперів та чекати до 30 днів на рішення.

  З прийняттям Закону Антимонопольний комітет більше не буде цікавитись купівлею та продажем підприємств, вартість активів яких не перевищує 8 мільйонів євро. Ці угоди, нарешті, звільнені від обов’язкового отримання згоди АМКУ.

  Депутати значно підвищили поріг контролю за концентраціями. Перед поглинанням перевірятимуть тільки великі концентрації між компаніями з річним оборотом понад 150 млн. євро.

  Водночас, проект закону №2431 «Про внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції щодо визначення органами Антимонопольного комітету України розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції» не пройшов голосування в залі. Верховна Рада відправила його на повторне друге читання.

  Нагадаємо, зазначений законопроект вводить обов'язковий та чіткий порядок калькуляції штрафних санкцій Антимонопольним комітетом.

  Коментує Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів: “Реформа антимонопольного законодавства - це засаднича реформа для економічного розвитку України. АМКУ повинен приймати рішення прозоро і на основі чітких критеріїв. Ми вітаємо прийняття Верховною Радою законопроекту № 2168а, який дерегулює взаємини бізнесу та держави в частині забезпечення конкуренції. Що стосується законопроекту № 2431, то ми розраховуємо на фахове обговорення суперечливих положень і оперативний пошук компромісу. Бізнес дуже чекає цього рішення Верховної Ради”.