• In English
 • Максим Стріха: Українська наука має великий потенціал
  опубліковано 26 січня 2016 року о 16:54

  26 січня 2016 року в агенції УНІАН відбулася прес-конференція ізраїльського вченого, лауреата Нобелівської премії з хімії, професора Ізраїльського технологічного інституту Техніон Дана Шехтмана, у якій взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські.

  Максим Стріха підкреслив значення науки та технологій для розвитку країни та зазначив, що Україна має великий науковий потенціал та потужну фундаментальну науку. Зокрема, багато вітчизняних науковців працюють в установах Ізраїлю, а також за останні п’ять років Нобелівські лауреати з фізики у своє оточення включали українських вчених.

  Максим Стріха наголосив, що досвід ізраїльського вченого Дана Шехтмана щодо втілення наукових технологій у виробництво буде корисним для України, адже сьогодні залишається актуальним питання, яким чином спонукати промисловість використовувати вітчизняні наукові розробки.

  Вчений Дан Шехтман розповів, що у Ізраїльському технологічному інституті Техніон 30 років тому він розпочав викладати курс з технологічного підприємництва, який сьогодні має велику популярність серед слухачів. За його словами, студентами з технологічного підприємництва вже стали 10 тисяч інженерів та науковців. «Мета цього курсу навчити студентів, як застосовувати отримані знання з інженерії у сучасному світі, який говорить мовою бізнесу», - зазначив Дан Шехтман.

  Як повідомив професор Дан Шехтман, саме виховання культури технологічних стартапів, їх розвиток та всебічна суспільна підтримка бізнес-ідей, мають бути в центрі уваги країн, що мають обмежений рівень природних ресурсів та розвиваються. Успішне поєднання нових технологій та бізнесу відкриває необмежені перспективи для економічного та соціального розвитку