• In English
 • Міністр фінансів Наталія Яресько доручила Голові ДФС провести перевірку системи митного оформлення
  опубліковано 26 січня 2016 року о 15:17

  Міністр фінансів України Наталія Яресько дала доручення Голові ДФС Роману Насірову провести перевірку всіх митних оформлень за процедурою IM40EA з метою виявлення порушень та зловживань з боку посадових осіб, які, незважаючи на спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками, приймали рішення про випуск товарів під час розмитнення. Про це вона заявила на прес-конференції, що відбулась 26 січня у Будинку Уряду.

  За словами Міністра фінансів, сьогодні в українському законодавстві імпорт товарів може відбуватися за звичайною процедурою та за спрощеною. Зазвичай, товари, що приїжджають в Україну, після перетину кордону направляються у внутрішні митниці, де перевіряються, і тільки після цього віддаються підприємствам. Проте, для добросовісних підприємств, по яких митниця не бачить ризиків, Митний кодекс дозволяє використовувати спрощену процедуру імпорту – ІМ40ЕА. Ця процедура передбачає, що товари не їдуть у внутрішню митницю на перевірку після перетину кордону, а одразу направляються на підприємства.

  Такі спеціальні спрощення для митного оформлення є можливими завдяки роботі системи аналізу ризиків, яка в автоматичному режимі визначає, які компанії-імпортери мають ознаки фіктивних, та повідомляє про це співробітників митних служб. Наприклад, такими ознаками є ситуація, коли засновником, директором і бухгалтером компанії-імпортера є одна-єдина особа (тобто компанія носить ознаки фіктивної). Таким чином, кожен митник одразу бачить, чи може він дозволити компанії пройти розмитнення за спрощеною процедурою, чи він має перевірити товар на внутрішній митниці.

  Водночас, за повідомленнями, які отримує Міністерство фінансів, через недосконалі профілі ризику деякі співробітники митниці дозволяють спрощений імпорт підприємствам, щодо яких спрацював «профіль ризику» і які, таким чином, не повинні були б мати на нього права. «Тобто окрім добросовісних підприємств, які користувалися спрощеною процедурою і по яких не виникає ризиків, цією ж процедурою користується й не добропорядний бізнес, який, завдяки «проходженню» через спрощену систему ухиляється від податків, адже він зменшує вартість та вагу товарів, декларуючи дешеві товари замість дорогих», - заявила з цього приводу Наталія Яресько.

  Тому Міністр фінансів доручила Голові ДФС провести перевірку всіх митних оформлень за процедурою ІМ40ЕА, виявити факти правопорушень та притягнути до відповідальності працівників митниць, які, незважаючи на спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками, приймали рішення про випуск товарів, а також вжити заходів із донарахування та стягнення несплачених податків по всім виявленим порушенням. «Користуватися системою спеціальних спрощень для митного оформлення мають лише добросовісні підприємства, по яких згідно з системою ідентифікації митниця не бачить ризиків», - зазначила Наталія Яресько.