• In English
 • На Черкащині у власність учасникам АТО передадуть більше 2500 гектарів земель
  опубліковано 26 січня 2016 року о 10:57

  На Черкащині з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею 1 972 учасники АТО виявили бажання отримати ділянки. Військовим надали 1 896 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі загальною площею 2 500,68 гектара. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

  Уже отримали ділянки у власність 579 військовослужбовців, правоохоронців та членів родин загиблих, на потреби яких відвели 626,43 га державних та комунальних земель. З числа земель державної власності учасники АТО та прирівняні до них громадяни отримають ділянки загальною площею 611,55 гектара.

  Щоб всі бажаючі учасники АТО змогли отримати ділянки, землевпорядники зарезервували на Черкащині 1 679,72 га земель. Із них 109,47 га призначені для будівництва й обслуговування житлового будинку та господарських споруд, 183,11 га – для ведення індивідуального садівництва та 1 387,14 га – для особистого селянського господарства.

  «Кожен учасник АТО має право отримати земельну ділянку. Тому, землевпорядна служба продовжує пошук вільних земель, що можуть бути передані військовим у власність. Конструктивна взаємодія Держгеокадастру, органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій сприяє якнайшвидшому виділенню землі учасникам АТО», - зазначив в. о. начальника головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко.

  Інформація про зарезервовані для військовослужбовців земельні масиви розміщена на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.