• In English
 • На Волині нарахували більше 670 тисяч гривень втрат лісо- та сільськогосподарського виробництв
  опубліковано 25 січня 2016 року о 15:44

  Волинські землевпорядники у 2015 році нарахували 671,7 тис. грн. відшкодувань втрат лісо- та сільськогосподарського виробництв. Суб’єкти господарювання у повному обсязі перерахували кошти до місцевих та обласного бюджетів.

  Отриманий фінансовий ресурс згідно з законодавством, використовується на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель та здійснення нормативної грошової оцінки.

  З усього обсягу отриманих на Волині минулого року надходжень використали 498,1 тис. гривень. На проведення нормативної грошової оцінки земель спрямували 441,8 тис. гривень. Ще на 36,3 тис. грн. профінансовані заходи з охорони земель.

  Сумарно з врахуванням залишків минулих років на спеціальних рахунках обласної, міських, сільських та селищних рад Волині знаходиться 3,6 млн. грн., отриманих за відшкодувань втрат лісо- та сільськогосподарського виробництв.

  Довідково

  Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарськими роботами. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, отримані кошти використовуються на освоєння земель для сільсько- і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.