• In English
 • У Запорізькій області в електронному форматі відкрили понад 320 тисяч поземельних книг
  опубліковано 25 січня 2016 року о 10:37

  Державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру Запорізької області станом на початок 2016 року відкрили у електронному форматі 322 932 поземельні книги. Фактично, доступні дані про 60% від зареєстрованих у регіоні земельних ділянок. Загалом в області необхідно створити цифрові поземельні книги ще на 210 958 ділянок.

  Найбільшу кількість пакетів документів відкрили у м. Бердянськ (92% від усіє кількості земельних ділянок), м. Токмак (87%), м. Мелітополь (86%), Веселівському районі (83%), м. Запоріжжя (74%) та Новомиколаївському районі області (74%).

  Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

  Довідково

  Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.