• In English
 • Україна та Європа обговорили питання співробітництва у космічній галузі
  опубліковано 25 січня 2016 року о 10:23

  Наміри щодо інтенсифікації співробітництва в космічній галузі підтверджено під час зустрічі в рамках візиту до Державного космічного агентства України (ДКА) представників Європейської Комісії на чолі з АугустоГонсалесом, радником Генерального директора Генерального директорату Європейської комісії "Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства", який відбувся 21-22 січня 2016 року.

  Метою зустрічі було проведення чергового засідання Робочої групи з питань співробітництва Україна – ЄС в галузі космосу, спрямованого на посилення співробітництва та встановлення регулярного діалогу з питань освоєння космічного простору, обмін інформацією з питань дистанційного зондування Землі, навігації, інноваційних проектах, а також спільне використання передових космічних технологій.

  Керівник Робочої групи від Української сторони, заступник Голови ДКА Володимир Міхеєв відзначив, що відновлення діалогу Україна – ЄС з питань космосу (остання зустріч Робочої групи відбулася у 2011 році) дасть змогу систематично та в конструктивному руслі обмінюватися корисною інформацією та вивчати досвід ЄС з актуальних питань для впровадження космічних технологій у різні сфери економіки, а також дозволить обговорити практичні питання співпраці між Україною та ЄС.

  Європейська сторона підтвердила свою тверду позицію щодо підтримки незалежності, територіальної цілісності України та наголосила на готовності зміцнювати співпрацю в космічній сфері.

  Учасники засідання розглянули питання участі України в таких глобальних проектах ЄС як супутникова навігаційна система «EGNOS-Galileo», програми з дистанційного зондування Землі «Copernicus», а також з досліджень та інновацій «Horizon 2020».

  За результатами зустрічі сторони підтвердили наміри щодо інтенсифікації співробітництва в космічній галузі та проведення засідань на регулярній основі, що дозволить консолідувати зусилля партнерів у космічній галузі, а також стати «дієвим інструментом» для України і ЄС.