• In English
 • Держенергоефективності продовжує активно залучати місцеву владу до здешевлення "теплих" кредитів
  опубліковано 21 січня 2016 року о 19:18

  Держенергоефективності продовжує активно залучати місцеву владу до здешевлення «теплих» кредитів.

  З цією метою 21 січня  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та міський голова м. Вишгород Олексій Момот підписали Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків.

  Відповідно до Меморандуму місцева влада бере на себе зобов’язання розробити та впровадити програму відшкодувування частини відсотків або суми кредитів, отриманих населенням на впровадження заходів з утеплення житла. На її реалізацію у 2016 році планується передбачити у бюджеті міста 700 тис. гривень.

  «Нам сьогодні потрібно як на центральному, так і на місцевому рівнях вкладати кошти в енергоефективність, адже це єдина реальна перспектива досягти енергетичної незалежності держави. Для цього Уряд прагне створити всі умови та мінімізувати навантаженість на населення», – зазначив Голова Агентства.

  «За минулий рік нам вдалося досягти високих показників залучення громадян до впровадження енергоощадних заходів та місцевої влади до здешевлення енергоефективних кредитів», – повідомив він та додав, що у 2015 році було прийнято 81 таку місцеву програму. На їх реалізацію виділено понад 34 млн грн. коштів місцевих бюджетів.

  «Наразі таке співфінансування вже довело свою ефективність. Протягом минулого року попит на державну підтримку до впровадження енергефективних заходів мав динамічний приріст», – наголосив Сергій Савчук. За його словами, понад 13 тис. громадян скористалися місцевими програмами та отримали додаткову компенсацію на 14 млн. гривень.

  У ході підписання Меморандуму Голова Агентства також акцентував увагу на можливостях використання потенціалу відновлюваних джерел енергії міста Вишгород та його околиць. Він зауважив, що це сприятиме зменшенню навантаження на місцевий бюджет в частині скорочення витрат на енергоресурси, спожиті бюджетними установами. 

  У свою чергу Олексій Момот відзначив зацікавленість місцевої влади у впровадженні енергоефективних заходів та реалізації проектів у сфері відновлюваної енегетики. «Приватний сектор міста, а також ОСББ, має великий потенціал впровадження енергоефективних заходів. Впевнений, що державна підтримка разом з місцевою допоможе мешканцям Вишгороду мати комфортніші умови проживання та скоротити витрати на оплату житлово-комунальних послуг», – зазначив міський голова.

  Крім того, подібні проекти стимулюватимуть створення додаткових робочих місць у м. Вишгород, а також збільшуватимуть надходження до місцевого бюджету. 

  Довідково

  На сьогодні в Україні діє 18  обласних, 32 – районні, 31 – міська (міста обласні центри та міста обласного значення) програми здешевлення енергоефективних кредитів для населення та ще понад 100 таких програм знаходяться в стадії розробки. 

  У Київській області у 2015 році запроваджено додатковий механізм відшкодування частини суми кредитів для фізичних осіб на енергоефективні заходи в місцевого бюджету: 10% на «негазові» котли та 15% на енергоефективні матеріали. Фінансування програми у 2016 році становитиме близько 3,9 млн грн., наразі формують бюджет на 2016 рік.

  Також в області розробляються аналогічні програми у містах Буча, Бровари, Ірпінь, Ржищів, Славутич.