• In English
 • Комплексна термомодернізація багатоповерхівок можлива за участі управителів житла та ЕСКО-компаній
  опубліковано 21 січня 2016 року о 18:35

  21 січня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно із заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуардом Кругляком взяв участь у робочій нараді членів Громадської спілки "Асоціація управителів житла", де презентував напрацювання Агентства щодо нових механізмів з утеплення багатоповерхівок. Мова йде про залучення управителів багатоповерхівок та ЕСКО-компаній до державної програми з енергоефективності.

  "В Україні близько 75 тисяч багатоповерхівок, і ми усвідомлюємо, що для проведення їх термомодернізації недостатньо долучати тільки ОСББ, які складають 20% цього ринку", - повідомив Сергій Савчук та додав, що тристороння співпраця Агентства, управителів та представників енергосервісу має великий потенціал.

  "На наше переконання, енергосервісна компанія буде найкращим партнером, адже вона зможе професійно підійти до підготовки проекту, підрахувати потенціал економії та передбачити технічні ризики", - наголосив Голова. Він пояснив, що "якщо укладено енергосервісний договір, то саме ЕСКО-компанія несе фінансові ризики та бере повну відповідальність за якість робіт". "І найголовніше, компанія зацікавлена в максимальній економії витрат на житлово-комунальні послуги", - підкреслив Сергій Савчук.

  Він також зауважив, що за умови додаткової державної підтримки ЕСКО проекти з утеплення житла стануть більш вигідними. За його словами, наприклад, термін окупності проектів зі встановлення ІТП складе до 5 років, а з термомодернізації – до 10 років.

  Для зменшення окупності таких проектів планується погашати спільно із муніципалітетами частину тіла кредиту та відсоткової ставки. Як наслідок збільшиться комерційна вартість житла та подовжиться строк експлуатації будівлі до 20 років.

  Голова Агентства нагадав, що існують законодавчі підстави для укладання енергосервісних договорів до 10 років. Вони передбачені Законом України "Про енергозбереження". Він зазначив, що наразі Агентство у співпраці з банками опрацьовує декілька моделей кредитних продуктів на утеплення багатоповерхівок за участю управителів та ЕСКО-компаній.

  Учасники заходу підтримали презентовані механізми. За підсумками наради досягнуто домовленостей щодо необхідності подальшої співпраці у цьому напрямку.