• In English
 • НКРЕКП прийняла рішення про підвищення рівня заробітної плати для понад 370 тисяч працівників енергетичної та комунальної галузей
  опубліковано 21 січня 2016 року о 16:23

  З метою збереження кваліфікованих працівників в енергетичній і комунальній галузях та стимулювання їх до ефективної праці сьогодні на відкритому засіданні Комісія прийняла рішення про підвищення рівня заробітної плати без зміни рівня тарифів з спрямуванням на виробничо-технічний персонал.

  Джерелом підвищення рівня заробітної плати стало зменшення з 1 січня 2016 року рівня єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

  Таким чином, підвищення заробітної плати торкнеться понад 370 тис. працівників енергетичної та комунальної галузей, з них:

  164 тис. чоловік в електроенергетичній галузі;

  130 тис. чоловік у житлово-комунальному господарстві;

  76 тис. чоловік у нафтогазового комплексі.

   

  Довідково

  Законом України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни до пункту 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», відповідно до яких для платників податків з 1 січня 2016 року зменшено розмір ЄСВ до 22%.

  Для ліцензіатів, тарифи яких регулюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у структурах витрат, які діють з 1 січня 2016 року, раніше було враховано ЄСВ у розмірі близько 37% від фонду оплати праці відповідно до законодавства, чинного до 31 грудня 2015 року.