• In English
 • НКЦПФР: Набрала чинності нова редакція порядку ведення держреєстру фінустанов
  опубліковано 21 січня 2016 року о 13:12

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомляє про набрання чинності нової редакції «Порядку формування та ведення державного реєстру фінансових установ, які надають фінансові послуги на ринку цінних паперів», що затверджена рішенням Комісії від 03 грудня 2015 року №2030.

  Рішенням передбачено скасування попередньої редакції «Порядку формування та ведення державного реєстру фінансових установ, які надають фінансові послуги на ринку цінних паперів», затвердженого 14.07.2004 за №296, та всіх документів, які видавалися професійним учасникам фондового ринку з метою підтвердження статусу фінансової установи відповідно до цього рішення - Свідоцтва про включення до реєстру та Витягу з реєстру.

  Нагадаємо, що нова редакція Порядку прийнята з метою дерегуляції та автоматизації процесів регулювання на фондовому ринку та концептуально змінює алгоритм ведення реєстру фінансових установ, зменшує кількість адміністративних послуг і встановлює нову процедуру формування реєстру.

  Зокрема, джерелом ведення реєстру стане ліцензований реєстр професійних учасників фондового ринку та реєстр ІСІ. Включення, виключення та внесення змін до Реєстру буде автоматично корелюватися з відповідними змінами, внесеними до ліцензійного реєстру та реєстру ІСІ.

  Таким чином, професійні учасники фондового ринку будуть автоматично, без надання будь-яких документів та заяв, включатись до Реєстру після видачі відповідної ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку або включення до реєстру ІСІ.

  У разі необхідності отримання інформації щодо знаходження юридичної особи у Реєстрі, відповідна інформація буде надаватись на письмовий запит юридичної, фізичної особи або органу державної влади у зв’язку зі здійсненнями ними повноважень, визначеними законодавством.