• In English
 • Сергій Квіт: Розроблений законопроект дасть можливість дітям з окупованих територій вступати в українські університети, а також переводитися до школи і університету
  опубліковано 20 січня 2016 року о 16:27

  Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» дасть відповідь на чутливе для суспільства питання, яким чином створити умови та нові можливості для наших дітей - школярів, майбутніх абітурієнтів, студентів – для вступу в українські університети, а також переведення в школи і університети. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час засідання Уряду 20 січня 2016 року.

  «Головна проблема полягає у тому, що наші діти, які опинилися на окупованій території, можуть представити документи про освіту лише від окупаційної влади, котрі ми принципово не приймаємо», - пояснив Міністр.

  Як зазначив Сергій Квіт, представлений на Уряді законопроект дає можливість Міністерству освіти і науки створити спеціальний порядок визнання не документів, а кваліфікацій, здобутих учнями і студентами на окупованій території. У законопроекті передбачаються спеціальні квоти для випускників шкіл з окупованих територій. «У першу чергу, це стосується кримськотатарського народу, який перебуває в стані геноциду на анексованій території Криму», - повідомив Міністр.

  Сергій Квіт звернув увагу на те, що на офіційному сайті Міністерства освіти і науки розміщений список шкіл, до яких можуть прикріпитися учні з окупованих територій та здавати екзамени екстерном. Такі школи є у кожній області.

  Міністр також повідомив, що сьогодні у МОН ведеться робота з переміщення Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського з анексованого Криму. «Це буде вже 19-й вищий навчальний заклад, переведений з окупованої території. Цей заклад був відкритий в Криму як філія Київського національного університету ім. Т. Шевченка і зараз працюватиме у Києві», - додав Сергій Квіт.