• In English
 • Віктор Муженко зустрівся з помічником Держсекретаря США з питань контролю над озброєнням, верифікації та дотримання міжнародних угод
  опубліковано 20 січня 2016 року о 14:30

  У Генеральному штабі Збройних Сил України відбулася робоча зустріч начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка з помічником Держсекретаря США з питань контролю над озброєнням, верифікації та дотримання міжнародних угод Френком Роузом.

  Сторони обговорили питання контролю над дотриманням домовленостей про припинення вогню в зоні проведення антитерористичної операції, а також перспективи українсько-американського співробітництва у військовій сфері.

  Головнокомандувач Збройних Сил України поінформував представників делегації щодо ситуації на Сході України. Розповідаючи про порушення режиму припинення вогню представниками проросійських незаконних збройних формувань, він надав статистику цих порушень та підкреслив, що здебільшого вони мають провокативний характер.

  Також українська сторона надала практичні рекомендації щодо підвищення ефективності роботи нині діючих багатосторонніх органів контролю за ситуацією у зоні конфлікту, таких як Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

  Помічник Держсекретаря США Френк Роуз зазначив, що вражений мужністю наших військових. Він підтвердив повну підтримку США українських ініціатив із мирного врегулювання конфлікту на Сході України та запевнив, що американська сторона й надалі докладатиме всіх зусиль з консолідації міжнародної підтримки територіальної цілісності та суверенітету України.

  Наприкінці зустрічі сторони підтвердили стратегічний характер відносин між Україною та США та обговорили перспективи двосторонньої співпраці.