• In English
 • 2016-й має стати роком побудови довіри бізнесу до влади, - Ксенія Ляпіна
  опубліковано 19 січня 2016 року о 14:54

  На початку 2015 року в Україні активізовано процес дерегуляції, суть якої – зняття адміністративних бар’єрів та максимальне спрощення умов ведення бізнесу. За цей період вдалося започаткувати зміни у сфері державного регулювання, які базуються на необхідності забезпечення насамперед економічної ефективності державних регулювань, у тому числі за рахунок мінімізації та спрощення адміністративних відносин між державою та бізнесом. Це стало можливим за рахунок запуску дерегуляційних процедур, які передбачають ініціацію регуляторних змін на підставі активної позиції представників бізнес спільноти з одного боку, та законодавчої інтеграції цих змін з боку системи державних органів влади з іншої.

  2015 рік відзначився активним реформуванням, зокрема, у сфері регуляторної політики, що, безумовно, призводило до появи нових регулювань, які непередбачені законодавством та планами, що є ознакою реформ. У 40% випадків серед регуляторних органів центрального рівня та у 19% випадків серед облдержадміністрацій регуляторні акти, які подавались на погодження до ДРС не були передбачені планами. Завдання влади - знайти баланс між прискореним реформуванням та передбачуваністю політики, що є вкрай важливим для бізнесу, для планування його діяльності.

  «2016 - має стати роком повноцінного впровадження європейського способу прийняття державних рішень. Вони повинні прийматись на підставі зрозумілих для суспільства розрахунків, бути економічно обґрунтованими та доцільними. Саме це - шлях побудови довіри бізнесу та суспільства до влади»,- зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

  У аналітичному звіті про свою діяльність за 2015 рік ДРС проаналізувала нормативно-правові акти органів влади всіх рівнів на відповідність принципам державної регуляторної політики, таких як: доцільність, ефективність, адекватність, врахування громадської думки, збалансованість, передбачуваність та прозорість. Детальніше з висновками ДРС та пропозиціями щодо вдосконалення регуляторної політики можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ДРС.

  Нагадаємо, що 21 січня 2016 року у ТПП відбудеться громадське обговорення результатів  виконання державної регуляторної політики та дерегуляції у сфері господарської діяльності. Захід організований Державною регуляторною службою України та Громадською радою при ДРС за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні (ЛЕВ)».Серед запрошених: лідери громадських об’єднань підприємців та бізнесу з усіх регіонів, міжнародні та вітчизняні партнери,  представники науково-експертного середовища, органів державної влади, народні депутати України.