• In English
 • У 2016 році в Україні відзначать 75-річчя відомого українського кіноактора та кінорежисера Івана Миколайчука
  опубліковано 19 січня 2016 року о 11:14

  Уряд затвердив склад Організаційного комітету та план заходів із підготовки та відзначення 75-річчя від дня народження відомого українського кіноактора, кінорежисера, сценариста Івана Васильовича Миколайчука.

  Розпорядження № 5-р «Про утворення Організаційного комітету та затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука» було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 13 січня 2016 року.

  15 червня 2016 року легенді українського кінематографу Івану Васильовичу Миколайчуку виповнилося б 75 років, його творчий доробок складає 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та дві режисерські роботи. Івана Миколайчука називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу і блискучим самородком. В його особі українська нація отримала героя, який пробуджував національний дух українців.

  З метою організації відзначення на належному рівні 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука утворено Організаційний комітет на чолі з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром культури. До складу Оргкомітету увійшли голова Держкіно (заступник голови Оргкомітету), заступник Міністра закордонних справ, заступник Міністра інфраструктури, заступник Міністра фінансів, заступник Голови Держкомтелерадіо, голова Чернівецької облдержадміністрації, заступник голови Київської міськдержадміністрації, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка, голова Національної спілки кінематографістів (за згодою).

  Планом заходів з відзначення 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука передбачено проведення в місті Києві урочистого вечора, тематичних конференцій, засідань, круглих столів та інших заходів, присвячених вшанування пам’яті видатного українського кіномитця. По всій Україні та за кордоном відбудуться ретроспективні покази фільмів за участі Івана Миколайчука.

  Крім того, планується встановлення пам’ятників Івану Миколайчуку у містах Києві та Чернівцях, найменування однієї з вулиць міста Києва його іменем.

  Національний банк України забезпечить карбування та введення в обіг ювілейної монети на відзнаку 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука. Відбудеться спецпогашення поштової марки, випущеної спеціально до цієї дати Укрпоштою.

  На батьківщині відомого українського кіноактора та кінорежисера в с. Чортория Чернівецької області заплановано побудова музейного комплексу Івана Миколайчука, а також здійснення капітального ремонту і технічного переоснащення кінотеатру його імені. На території музею-садиби Івана Миколайчука в с. Чорториї відбудуться урочисті заходи та народне свято «Іванова переберія».