• In English
 • Міністр закордонних справ України взяв участь у засіданні "Україна + Друзі України в ЄС"
  опубліковано 18 січня 2016 року о 16:06

  Засідання "Україна + Друзі України в ЄС" було організоване Данією і пройшло за участі Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні, Комісара ЄС з питань ЄПС та переговорів з розширення Йоганнеса Хана, а також глав зовнішньополітичних відомств переважної більшості держав-членів ЄС.

  П.Клімкін поінформував про стан виконання Мінських домовленостей та недотримання Росією і підтримуваними нею бойовиками взятих на себе зобов'язань. Міністр наголосив на важливості досягнення прогресу щодо деескалації та створення належних умов для проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей для забезпечення успішної імплементації усього комплексу заходів, передбачених Мінськими домовленостями.

  Відбувся обмін думками щодо додаткових спільних кроків з боку України та ЄС з метою забезпечення максимального позитивного ефекту ПВ ЗВТ, яка почала функціонувати з 1 січня ц.р. з урахуванням дискримінаційних торговельних обмежень і санкцій, запроваджених РФ проти України.

  Окрему увагу в ході зустрічі було приділено процесу реформ у нашій державі та підтримці, яка може бути додатково надана Єврокомісією та державами-членами ЄС Україні.

  Високий представник ЄС Ф.Могеріні відзначила важливість проведення засідання "Україна + Друзі України в ЄС" з точки зору визначення подальших спільних зусиль з метою підтримки імплементації Мінських домовленостей, забезпечення успішного функціонування ПВ ЗВТ та просування на шляху до запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.

  Комісар Й.Хан відзначив потребу скоординованої підтримки процесу реформ в Україні з боку держав-членів, яка б враховувала актуальні потреби та пріоритети української сторони у модернізації різних сфер життя.

  У ході дискусії з боку держав-членів та керівництва інституцій ЄС було наголошено на незмінній солідарності з Україною в питанні відновлення миру та територіальної цілісності нашої держави. Також було відзначено досягнутий прогрес України у реалізації реформ та готовність країн ЄС надавати подальшу підтримку нашій країні на цьому шляху.