• In English
 • На земельних аукціонах в Одеській області вартість оренди землі зросла на 214%
  опубліковано 18 січня 2016 року о 13:43

  На земельних аукціонах в Одеській області, що відбулися у грудні 2015 року, землевпорядники продали права оренди на 105 земельних ділянок. На торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області, інвесторам передали у користування 4926,14 га земель сільськогосподарського призначення.

  Сумарна вартість оренди всіх земельних ділянок збільшилась на 214% в порівнянні із стартовою ціною. Торги розпочали зі ставки у 4% від нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок, або 4,436 млн. гривень. У результаті відкритої конкуренції між учасниками вартість річної оренди збільшилась до 8,57 % від НГО, до 9,504 млн. гривень. Плата за оренду одного гектара землі склала 1 296,31 грн. у рік. Кошти вже перераховані до бюджетів місцевих громад Одеської області.

  У розрізі адміністративно-територіальних одиниць, найвищі ставки орендної плати визначені на торгах у Комінтернівському (15,41% від НГО) та Великомихайлівському (11,09% від НГО) районах області. Найменше вартість зросла у Котовському (до 4,04% від НГО) та Фрунзівському (до 4,23% від НГО) районах.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».