• In English
 • Держприкордонслужба підписала Меморандум порозуміння з корпорацією "Аерос" щодо розбудови інтегрованих систем спостереження
  опубліковано 16 січня 2016 року о 14:17

  У рамках реалізації проекту щодо розгортання інтегрованих систем спостереження на державному кордоні України, сьогодні в Києві відбулося підписання Меморандуму про порозуміння між Всесвітньою корпорацією «Аерос» та Адміністрацією Державної прикордонної служби України.

  Встановлені документом загальні умови стануть основою співпраці між компанією, яка є одним із світових лідерів галузі, та прикордонними відомством.

  Сторони домовилися співпрацювати над розбудовою систем оптико-електронного спостереження сухопутної ділянки кордону. Зокрема, «Аерос» постачатиме обладнання та виконувати роботи в рамках розбудови висвітлення надводної обстановки для раннього виявлення загроз на морській ділянці кордону, модернізації інтегрованих інформаційних і телекомунікаційних систем.

  Коментуючи цей документ, Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко підкреслив, що ця подія має величезне значення не лише для Служби, але і для України, і для Європейської безпеки в регіоні: «Спільно з колегами з «Укроборонпрому» ми розробили проект, результатом якого стало підписання меморандуму порозуміння з корпорацією «Аерос», відомою своїми розробками систем попереднього виявлення засобів ураження і рухомих об’єктів на державному кордоні і морській ділянці. Я впевнений, що за допомогою наших партнерів ми зробимо морські кордони абсолютно контрольованими і продовжимо цю роботу і на сухопутній ділянці».

  У свою чергу генеральний директора корпорації «Аерос» Ігор Пастернак розповів, що прийнятий Акт допомоги США Україні на 2016 рік в сфері протистояння агресії з боку Росії та проросійських сепаратистів, наслідком якого стала співпраця з українськими силовими структурами і, зокрема, Держприкордонслужбою, передбачає сприяння в укріпленні українського кордону. «Це питання і американської безпеки в тому числі, адже захист України відображається на безпеці усього світу. Кошти, які було виділено в рамках акту, призначені саме для підсилення кордонів України і це лише початок, далі буде довготривала співпраця» - зауважив Ігор Пастернак.

  У рамках проекту Держприкордонслужбі буде передано систему спостереження, яку встановлять на Азовському узбережжі. Як підкреслив гендиректор «Аерос», обладнання було розроблено з урахуванням особливостей ділянки, на якій воно буде використовуватися. Щодо технічних характеристик, найважливіше, що  це обладнання водночас контролює повітря, воду і землю, здатне утримувати до 200 цілей одночасно, розпізнавати їх на відстані 70 км, а отже попереджати про небезпеку і тим самим рятувати життя людей.

  Учасники зустрічі повідомили, що першу систему спостереження вже було відвантажено і вона на шляху до України. Щодо процедури надання технічної допомоги  заступник директора ДП «Спецтехноекспорту» Владислав Бельбас зауважив: «Важливо, що постачання першої системи відбувається з використанням механізму державних гарантій, це новий інструмент, прийнятий лише в бюджеті 2015 року і реалізовуючи його першою, Держприкордонслужба підтверджує свою сучасність і відповідність вимогам часу».