• In English
 • Рятувальники розповіли про правила безпечної поведінки на водоймах під час святкування Водохреща
  опубліковано 16 січня 2016 року о 14:02

  16 січня у місті Вишгород рятувальники, фахівці водолазної служби ДСНС України, працівники швидкої медичної допомоги та представники релігійних конфесій за участю представників ЗМІ провели навчання на Київському водосховищі. Метою заходу було розповісти громадянам правила безпечного поводження на водних об’єктах під час святкування Водохреща.

  У ході навчання рятувальники нагадали правила безпечної поведінки на льоду, зокрема під час купання в ополонці. Фахівці ДСНС України зазначили, що неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях, без присутності представників Служби порятунку і медичних працівників, а також купання дітей без нагляду батьків чи дорослих. У жодному разі не можна пірнати у воду, - заходити в ополонку необхідно повільно й обережно.

  Водолази ДСНС України продемонстрували як потрібно діяти, якщо людина провалилася під кригу та як допомогти постраждалому вибратися на берег за допомогою підручних засобів.

  З огляду на те, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для людини, фахівці медичної служби навчали як діяти після переохолодження у воді та нагадали, що зимове плавання протипоказане людям при гострих і хронічних захворюваннях. Для того, аби купання було комфортним, з собою необхідно мати купальник або плавки, рушник і махровий халат, а також комплект сухого одягу. Бажано також мати взуття не на гумовій підошві, аби дійти до ополонки.

  Перебувати у крижаній воді можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо. Після купання потрібно зігрітися – розтерти тіло рушником, швидко перевдягнутися в суху білизну і випити гарячого чаю. Купання в крижаній воді під впливом алкоголю категорично забороняється.

  Рятувальники закликають громадян відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку «101».