• In English
 • В Україні не зафіксовано епідемії грипу, - МОЗ України
  опубліковано 15 січня 2016 року о 17:29

  Ситуація щодо захворювання на грип в Україні є прогнозованою і досліджується дуже ретельно, - про це під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі повідомив Міністр охорони здоров`я України Олександр Квіташвілі.

  За його словами, показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) на даний момент не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні. Показник епідемічного порогу за рекомендаціями ВООЗ дорівнює 578 хворих на 100 тисяч населення. На сьогодні в Україні фактичний показник дорівнює 310 хворих на 100 тисяч.

  Підвищення рівня захворюваності спостерігається в Одеській, Вінницькій та Донецькій областях. Найменший рівень захворюваності на грип у західних областях України. Керівник ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Любов Некрасова зазначила, що за оперативними даними за перший тиждень 2016 року на грип та ГРВІ захворіло 123 789 осіб, з них понад 76 тисяч - діти віком до 17 років. «Найвищий показник захворюваності наразі у Вінницькій області – 60,5 на 10 тисяч населення, найменший у Харківській області – 14,3 на 10 тисяч населення. Госпіталізовано 6 593 особи, із них понад 4,5 тисячі – діти віком до 17 років», - повідомила вона.

  Станом на 14 січня 2016 року зареєстровано 25 підтверджених лабораторно летальних випадків (Одеська обл.–15, Вінницька обл.–7, Харківська обл. – 1 та м. Київ – 2). Померло 24 дорослих (вікової групи 30-64 роки – 21, вікової групи 65 та старші – 3) та 1 дитина вікової групи 5-14 років. Всі померлі не були щеплені проти грипу і звернулися до лікаря на шостий-чотирнадцятий день хвороби.

  «У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) на даний момент налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби», - зазначила Любов Некрасова.

  Втім, за словами виконуючого обов`язки Головного санітарного лікаря України Святослава Протаса, система охорони здоров`я України готова до ускладнення епідеміологічної ситуації. В регіонах, де за прогнозними розрахунками може бути підвищення захворюваності на грип, місцевою владою ухвалюються рішення про карантин в дошкільних освітніх закладах та школах.

  «Рішення про обмежувальні заходи в навчальних закладах ухвалені в Буринському районі Сумської області, у Вінницькій області, у Краматорську Донецької області, а також у м. Київ. Щороку в Україні на ГРВІ, в тому числі на грип, хворіють 7-8 мільйонів осіб. У цьому сезоні вже перехворіли на грип понад 2 мільйони громадян. Циркулюють віруси пандемічний штам типу А H1N1, також Н3N2 та грип типу В. Універсальних ліків від грипу немає, тому не варто скуповувати в аптеках препарати. Зазначу також, що маски потрібні лише для хворих як носіїв вірусу», - додав Святослав Протас.

  Надважливими є профілактичні заходи, які допоможуть вберегтися від хвороби. «За перших симптомів грипу потрібно звертатися до лікаря, аби не наражати на небезпеку себе та оточуючих. Грип та пневмонія входять в десятку причин смертності в усьому світі у будь-якому віці. Грип легше попередити за допомогою вакцинації, особливо це стосується людей з груп ризику, і вони можуть захистити себе в будь-який час. Неспецифічні заходи профілактики також дуже важливі для попередження захворювання. Потрібно часто мити руки, зволожувати слизові оболонки, уникати великого скупчення людей, зволожувати повітря в приміщеннях. Так, у вологому повітрі гине 60-80% вірусу грипу, у сухому повітрі така ж кількість зберігається», - підкреслив Сергій Крамарьов, головний позаштатний дитячий інфекціоніст МОЗ України.