• In English
 • Активна позиція НКРЕКП дозволила підвищити рівень оснащеності обліком теплової енергії за 2015 рік у 1,5 раза
  опубліковано 15 січня 2016 року о 10:34

  З моменту свого формування Комісія була стурбована низьким рівнем оснащеності споживачів обліком теплової енергії, що залишався роками майже незмінним через незацікавленість та безвідповідальність керівництва галузі.

  В умовах приведення тарифів на комунальні послуги до ринкового рівня важливим завданням є забезпечення прозорого надання послуг та ефективної роботи підприємств.

  Саме тому Комісія ще у квітні минулого року пріоритетом при розробці інвестиційних програм теплокомуненерго визначила комерційний облік (http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=4390).

  Відсутність обліку тепла не дозволяє:

  - розрахувати баланс виробництва, втрат та фактичних обсягів наданих послуг;

  - визначати ефективні напрямки реконструкції, модернізації та розвитку теплових мереж;

  - населенню контролювати фактичні обсяги наданих послуг.

  Оскільки значну частину житлового фонду не було обладнано будинковими приладами обліку теплової енергії і справляння плати зазначеними споживачами велося за нормами споживання, що не відображали фактичні температури зовнішнього повітря, з метою справедливого нарахування плати за спожиті комунальні послуги населенню при відсутності будинкових приладів обліку Комісією було розроблено (http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=4419) проект постанови Кабінету Міністрів України щодо особливостей нарахування плати за послуги з централізованого опалення виходячи з фактичної тривалості та температури опалювального періоду, а Урядом прийняте 30 жовтня відповідне рішення, постанова № 1037.

  Комісією також розроблено проект Закону України «Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг» та подано на розгляд Уряду (http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=4388).

  Результатом роботи та уваги з боку НКРЕКП в 2015 рік стало:

  - встановлення в 5,4 раза більше теплових лічильників ніж у 2014 році;

  - підвищення рівня оснащеності обліку майже в 1,5 раза з 34 % на початок року до 52 % на кінець року.

  Найбільший результат Комісії за минулий рік досягнуто спільно з органами місцевої влади та ліцензіатами в Києві, Житомирській та Рівненській області, де рівень оснащеності обліку зріс більше ніж у 2 рази.

  НКРЕКП зберігає на 2016 рік пріоритет досягнення 100% рівня оснащеності обліком теплової енергії та звертає увагу органів місцевої влади на забезпечення обліку по підприємствам, що належать до їх сфери управління.

  cid:image001.jpg@01D14F7E.373DB6C0

   

   

  cid:image002.jpg@01D14F7E.373DB6C0