• In English
 • Законопроект №3759 спростить умови отримання дозволів
  опубліковано 13 січня 2016 року о 19:00

  Верховна Рада України зареєструвала законопроект № 3759, який встановлює єдині умови для отримання документів дозвільного характеру.

  Команда Мінекономрозвитку розробила цей законопроект на виконання пункту 1 Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності (розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 357-р).

  Законопроект № 3759 пропонує внести зміни до 4 Кодексів та 23 Законів України, чим встановить єдині вимоги для отримання 38 дозволів.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко розповіла: «На сьогодні в Україні немає уніфікованого порядку видачі дозвільних документів. Натомість у нас є шалена кількість законодавчих актів, більшість з яких не мають чітких вимог до видачі дозвільних документів, що відкриває потужне джерело для корупції та гальмує повноцінну електронізацію видачі дозволів, бо комп’ютерні модулі потребують чітких алгоритмів».

  Прийняття проекту Закону дозволить закріпити на законодавчому рівні вимоги до видачі дозвільних документів. Буде встановлено єдині вимоги щодо переліку необхідних документів для видачі дозволів, строк видачі або письмової відмови у видачі дозволу, вичерпний перелік підстав для відмови у його видачі, переоформлення, видачі дубліката та анулювання. 

  «Цей законопроект не лише допоможе навести лад у видачі дозвільних документів, а й підвищить рівень захисту підприємців, допоможе заощадити час та кошти, скасує зайві бюрократичні процедури. Тому ми сподіваємося на розуміння з боку Верховної Ради та чекаємо на голосування», - зазначила Юлія Клименко.

  Нагадаємо, за підсумками першої стадії дерегуляції, з 212 ініціатив вже виконано 114.