• In English
 • Земельні торги на Хмельниччині: вартість оренди зросла більше, ніж на 290%
  опубліковано 12 січня 2016 року о 10:23

  Наприкінці грудня 2015 року на Хмельниччині пройшов земельний аукціон з продажу прав оренди на сім земельних ділянок. Під час відкритих торгів вартість оренди однієї із ділянок зросла майже втричі.

  Організатором аукціону виступило Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Інвестори придбали права оренди на 140,47 га земель сільськогосподарського призначення державної власності. У Кам’янець-Подільському районі у користування віддали одну земельну ділянку (13,03 га) та шість (127,44 га) у Летичівському районі.

  За підсумками торгів вартість оренди земельного наділу площею 20 га у Козачківській сільській раді Летичівського району зросла більше, ніж на 290%. Стартова вартість була визначена на рівні 19,547 тис. грн./рік та в результаті конкурентної боротьби між учасниками зросла до 57,086 тис. грн./рік. Ця сума еквівалентна 14,60% від нормативної грошової оцінки землі, при встановленому законом мінімумі у 3%.

  За підсумками аукціону сумарна вартість річної оренди всіх семи ділянок зросла з 125,87 до 289,19 тис. гривень. Переможці торгів вже сплатили кошти до бюджетів сільських рад.

  Довідково:

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».